Akrep burcu taşları

fal bak

Kızıl Yakut, Kuvars, Topaz, Turmalin, Malakit, Akuamarin, Beryl, Bojistone, Çeroit, Zümrüt, Garnet, Yeşil Turmalin, Kunzit, Aytaşı, Obsidyen, Kırmızı spinel, Rodokrosit, Yakut.

Malakit: Parasal konularda şans getiricidir. Sakin ve dengeli olmaya yardımcı olduğu ve aşırılıklardan uzaklaştırdığı söylenir. Çocukların gelişimini hızlandırır. Kemik, omurga, romatizma, solunum yolu, astım, uyku bozuklukları, kalp, göz rahatsızlıkları, depresyon üzerinde olumlu etkileri vardır.

Topaz: Topaz eski zamanlarda cennet kapılarındaki melekleri korumak için kullanılırdı ve kutsal olarak kabul edilirdi. Sevgi ve şefkatin simgesidir. Dayanıklılık verir. Kişinin kendi yolunu bulmayı kolaylaştırdığına inanılır. Kozmik farkındalığı artırır. Kullanıcısına sakinlik ve sabır getirir. Aşk ve sadakatin sembolüdür. Görüşleri güçlendirir, çabuk ve pratik çözümler üretmede yardımcıdır. Tarihte birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Kanlı yaraları, safrayı iyileştirdiği, kolera tedavisinde kullanıldığı söylenir.

Bir önceki yazımız olan Terazi Burcu Aylık Yorumu başlıklı makalemizde Aylık, TERAZİ ve Yorumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment