indir (1)

Johnny birinci sınıftan beri sağ kolunuz oldu. Aynı otobüse bindiniz, alt küme maçlarında aynı sıralarda tepindiniz ve ara sıra aynı kızla yattınız (elbette birlikte değil). Uzun süredir arkadaşsınız. Aradan yıllar geçti ve artık ortak bir yönünüz kalmadı. Başka hayatlar sürdünüz ve tek ortak noktanız; geçmişte kalmış üst ligdekilere çıkmak ve Cindy Cravvford’a duyduğunuz hayranlıktan ibaret.

Sorun

Bu arkadaşlık yıllardan beri yaşam destek ünitesine bağlı olarak devam ediyor ve artık fişi çekmenin zamanı geldi. Ama ezelden beri tanıdığınız bir arkadaşınızı nasıl sepetleyeceksiniz? Önce üzerinde bir düşünün. Eğer ara sıra onunla bir bira yuvarlamayı kaldırabiliyorsanız, o halde ipleri koparmanın hiçbir anlamı yoktur. Ama eğer sayısız defa 8. sınıfta çatınızdan nasıl düştüğünü anlattığı hikâyeyi birkaç duble içmeden dinlemeye tahammülünüz kalmadıysa, kararınız kesindir.

Bunu bir piliçle ayrılmak gibi ele alın. Yara bandı çıkarmaya benzer, hızla söküp acıyı en aza indirin.

ADIM 1 ONU İNCİTEN BİR YERİNDEN VURUN.

Onu hassas yerlerinden vurabilecek kadar iyi tanıyorsunuz. Kapanmamış yaralarına vurmaya başlayın. Bunda sınır tanımayın. “Eşinin seni başka biriyle aldattığını hatırlıyor musun? Örtbas edilmişti.”

ADIM 2 ONA NE YAPTIĞINI BİLDİĞİNİZİ SÖYLEYİN.

Haykırın. “Ne yaptığını biliyorum! Bana bunu yaptığına inanamıyorum!” Telefonu kapatana kadar ona bunu söyleyin. Kendini bir şey yaptığına inandıracaktır. Ne yaptı? Hiç bir şey ama o bunu bilmemektedir. Bunu sormak için sizi aradığında, ona eğer ne yaptığını bilmiyorsa zaten boktan bir arkadaş olduğunu söyleyin. Kısır bir döngü içinde debelenip durmasını sağlayın.

ADIM 3 TEMAS KURABİLECEĞİ TÜM VASITALARI DEĞİŞTİRİN.

Yeni cep telefonu numarası, eposta, ev telefonu, ebeveyn ve aile numaraları; Facebook’unuzu silin, Tvvitter’ınızı özel hale getirin ve size ulaşabileceği diğer tüm yolları değiştirin. Can sıkıcıdır ama etkilidir. Eğer sizi bulursa, İspanyol aksanında taklit yapın. “Holllllllaaaaaa! No es Steve. Eres la chica mâs bonita en este bar aunque eres trevestı.” Şu anda ona bir travesti bile olsa bu bardaki en güzel kız olduğunu söylediniz.

ADIM 4 SONUNDA DÜRÜST OLUN.

Ona yoğun bir hayatınız olduğunu ve ara sıra kaynatmak için bir araya gelmeye bayıldığınızı ama muhtemelen çocukken olduğu kadar yakın olamayacağınızı söyleyin. O da aynı şekilde hissedip, nasıl söyleyeceğini bilemiyor olabilir.

Bir önceki yazımız olan Kümeleşme (Stellium) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment