Astroloji para evi

Gloria Vanderbilt Amerikalı bir yatırımcı ve varisti. Vanderbilt mirasının varisiydi. Babası Reginald Vanderbilt alkol bağımlılığı yüzünden o küçük yaştayken ölmüştü. 1930’lu yıllarda annesi Gloria Morgan ve halası Gertrude Vanderbilt Whitney arasındaki velayet kavgası nedeniyle “zavallı küçük zengin kız” diye anıldı.

Babasının ölümünden sonra annesi onunla hiç ilgilenmediği için o da bakıcısına bağlanmıştı. Annesi onun bakıcısına “anne” dediğini duyduğu anda kadmı işten kovdu. Gloria bu yüzden annesinden nefret etmişti çünkü bakıcısı çocuk olarak tanıdığı ve sevdiği tek insandı. Gloria dört evlilik yaptı ve dört çocuk sahibi oldu. İlk evliliğini yaptığı sırada çok gençti, ikinci evliliğini yaptığı kişi ise kendisinden 40 yaş büyüktü. En mutlu zamanlan olan son evliliğini yazar Wyatt Copper ile yapmıştı ama 1978’de boşandı. Sanatsal yönü çok gelişkin biriydi ve Amerika’nın en ünlü tasarımcılarından biri olarak ün salmıştı.

9.evin (şans, kader ve baba) yöneticisi olan Jüpiter mirasla ilgili olan 8.evde, 8.evin yöneticisi olan Mars’la birliktedir. Bu babasından büyük bir miras devraldığını gösterir. Mars onun 1.evini yönetir, bu yüzden doğum haritasının da yöneticisidir ve para üreten Jüpiter ile birleşmiştir. Jüpiter 8.evde onun para evi olan 2.evle açı yapmaktadır. Jüpiter 12.evde Venüs ile açı yapmaktadır, bunlar zenginliği temsil eden iki gezegendir. Ayrıca Venüs 12.evde Balık burcundadır. Venüs 12.evde para ile ilişkili olan tek gezegendir ve aym zamanda Balık burcu onun en güçlü olduğu burçtur. Venüs miras yoluyla zenginliği temsil eden Uttara Bhadrapada nakshatrasındadır.

Satürn büyük kazançlar ile ilgili olan 11.evi yönetir ve güçlü konumdadır. Yani büyük kazanç potansiyeli çok yüksektir. Ketu 1 l.evde Kova burcunda 7.evdeki Satürn ile açı yapmaktadır, bu da 11.evi, 1 l.evin güçlü konumdaki yöneticisi olan Satürn’e bağlar.

11.evdeki Güneş 5.evle açı yaparak 11.evi (kazançlar) 5.eve (spekülasyon) bağlamaktadır. Güneş 5.evi (Aslan) yönettiğinden bu evi iyi sonuçlar üretmesi açısından güçlendirir.

Venüs’ün Uttara Bhadrapada nakshatrasmda olması miras yoluyla elde edilen parayı gösterir.

Bir önceki yazımız olan Hint Astrolojisi Gezegenler başlıklı makalemizde hint astrolojisi 2012 burç yorumları, hint astrolojisi 2013 ve hint astrolojisi akrep burcu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment