Astrolojide Yıldızlar

Güneş: Başrolde gözükür. İktidarı, devleti, şan, şeref ve başarıları temsil eder. Bu burçtan takriben bir ay kalır. Burçlar kuşağını bir yılda tamamlar. Ayrıca aslan burcunu idare eder.

Ay: Anne ve çocuk rolleri oynar. Halkı, içgüdüleri, ev saadetlerini ve bohem hayatı temsil eder. Onlar için dışarı hayatı ne kadar cazip olursa aile hayatı daha çok önem taşır. Aile içindeki sürtüşmelerde dışarı hayatıyla tercih sebebi olsa dahi yine seçecekleri yuvadır.
Her burçta iki veya üç gün kalır. Burçlar kuşağını yirmi yedi günde tamamlar. Ayrıca yengeç burcunu da idare eder. En çok kendine çeken duygusal aileci burcun olmasından dolayı arkasından gelecek olan burçta bu burçtur.

Merkür: Kardeş, yardımcı, haberci rollerindedir. Parlamento, basın, borsa, imtihanlar, içmünasebet leri ve kısa seyahatleri temsil eder. Bu burçta kalış süresi belli değildir. Burçlar kuşağını bir yılda tamamlar. Aynca ikizler ve başak burçlarını idare eder.

Venüs: Aşık kadını yani sevgili rolünü oynar. Sanat, eğlence, sulhü ve aşkı temsil eder. Bu burçta aşağı yukarı bir ay kalır. Burçlar kuşağını da bir yılda bitirir. Ayrıca boğa ve terazi burçlarını idare eder.
Venüs burçlarını seçerken aşkı, sanatı aynı kefeye koyar. Boğa ve teraziyi seçmesindeki neden de onlar üzerindeki etkiyi çok çabuk alır ve vermesidir. Diğer burçlar için aynı şey söylenemez.

Merih: Asker ve rakip düşman rolünde gözükür. Hayat mücadelesine kavgaları, davaları, ihtirası, yangınları, kazaları ve gayretle elde edilmiş başarıları temsil eder. Bir burçta ise ekseriyetle iki ay kalır. Burçlar kuşağını iki yılda tamamlar. Ayrıca koç ve akrep burçlarını idare eder.

Jüpiter: İş adamı, temsilci idareci rollerini oynar. Nizami, sulh anlaşmalarını idare müesseseleri ni, refah ve başarılarını temsil eder. Bir burçta bir yıl kalır. Burçlar kuşağını ise on iki yılda tamamlar. Ayrıca yay ve balık burçlarını idare eder.
İstediğini yakalayamadığı için diğer burçlarında jüpiterden etkilendiği gözükmektedir. Fakat kendisine en yakın gelen burçlar yay ve balığın ayrıcalığı kendisini temsil etmesi onlar için de son derece etki li olmuştur.

Satürn: Muhafazakar, yaşlı, tecrübeli ve içine kapanık şahıs rolüdür. Mahrumiyetleri, fikri, olgunluğu temsil eder. Bir burçta iki buçuk yıl kalır. Burçlar kuşağını yirmi dokuz yıl altı ayda tamamlar. Ayrıca oğlak ve kova burçlarını idare eder.

Uranüs: Yardımcı roldedir. Teknik ve kültür hayatındaki yenilikleri temsil eder. Bir burçta yedi sene kalır. Ayrıca kova burcunu temsil eder.
Tek burcu temsil etmesi, yeniliklere açık olan, her şeyi çok çabuk kavrayan kova burcunun bunu kavramış olmasıdır. Tek burcun etkisinde olması etkisini daha çabuk ve kalıcı olmasını burçlardan ve diğer fallardan da görebiliyoruz.

Neptün: Yardımcı roldedir. İlizyonları, serapları ve sosyal cereyanları temsil eder. Bir burçta on dört sene kalır. Ayrıca balık burcuna tesir eder.
Balık burcunun hayalperest olması olaylardan fazlaca etkilenmesi ve de bunu dışa yansıtmaması Neptün için iyi etki olması durumuna girmiştir. U zun sene kalmasının etkileri daha düzenli olmasıdır.

Plüton: Yardımcı roldedir. Tarihteki büvük kriz leri temsil eder. Bir burçta yirmi yıl kalır. Ayrıca Akrep burcuna tesir eder.

Leave a comment