fal bak

2008’de Satürn ve Uranüs zıt açı yaparak karşı karşıya geldi, bu zıt açı her iki gezegen de geriye gittikleri döngülerde ileri ve geri hareket ederken beş kez tekrarlandı. Ekim 2008’de Satürn ve Uranüs 1.zıtlık konumuna geldi ve o sırada borsada büyük bir düşüş yaşandı. Bu da büyük bir paniğe neden oldu. Bu dönem 1929’da borsada yaşanan büyük çöküşün olduğu güne benzetildi. Uranüs ani ve beklenmedik değişimdir, Satürn ise daralma ve kayıp anlamındadır.

Bu dönem borsa açısından küresel anlamda büyük bir kayıp zamanıydı. 1929’da Satürn Plüton ile zıtlık açısı yapmıştı ve 2001’de birçok olay tetiklenmiş, en sonunda 2008’deki çöküş ile sonuçlanacak aşağı yönlü hareket başlamıştı. Bundan önce Satürn ve Uranüs’ün karşı karşıya geldiği dönem 1960’lann sonuydu. Satürn ve Uranüs’ün zıt açı yapması 45 yılda bir gerçekleşir. Bu en son 1960’ların sonunda olmuş ve devrimle sonuçlanmıştı.

Satürn ve Uranüs 1967-1969 arasında zıt açı yaptı. Satürn Balık burcunda, Uranüs ise Başak burcundaydı. Bu zaman dilimi 20082010 arasındaki zaman dilimine benzerlikler göstermektedir. 1967’ye bakıldığında onun hippi döneminin başlangıcı olduğu görülür, yaratıcılık had safhaydı. Film endüstrisi ve müzik açısından en öne çıkan yıllardan biriydi. Uzayın keşfi ile ilgili önemli ilerlemeler kaydedilmiş, tıp alanındaki keşifler çığır açmıştı. 1969’da ABD Ay’a astronotlanm gönderdi.

Radikal görüşlerde ve radikal hippi isyanı gibi farklı hareketlerde bir patlama görüldü. İnternet insanları eş zamanlı olarak hem birleştirdi hem de izole etti. Dünyanın dört bir yanından kişiler artık birbirleri ile iletişim içindeydi.

1960’lann sonunda Woodstock gibi binlerce kişiyi birlik ve özgürlük mesajı ile birleştiren olaylar görüldü. Buna Kova Burcunun Patlaması adı verildi. Bu özgürlük ve değişimi temsil eden bir olaydı. Genç nesil muhafazakâr ve katı hükümet yönetimine radikal bir şekilde karşı çıktı. Vietnam’daki savaştan cinsel özgürlüğe, değişim gezegenleri şimdi olduğu gibi o zaman da dünyamızı değiştirdi.

Satürn’ün Uranüs ile zıt açı yapması artık işe yaramayan eski kalıplara karşı çıkan radikal değişimi aktif hale getirir. Bunlar değişim ve enerji kaymalan açısından uçlarda yer alan zamanlardır. 2008’de yaşanan ilk zıtlık 2009 ve 2010 yıllarının tonunu belirleyen radikal bir kaymaya neden olmuştu.

Uranüs’ün Balık burcunda yer alması bilimsel araştırmaların gelişimi ile ilgilidir. Balık burcu sınırların son noktasıyla, sıra dışı olanla ilgilidir. Bu da evreni görme şeklimizi tamamen değiştirecek yeni keşiflerde ve tıp alanında enerjiye dayalı sağaltım yöntemlerinde bir patlama yaşanmasına neden olur. Başak burcundaki Satürn tıp alanındaki keşiflerin, öğrenme ve bilgi alanlarının çok büyüyeceğini gösterir. Başak burcu hasat ve gıda alanlarını yönetir. Bu da tarım ve sağlık konularında çığır açıcı keşifler anlamına gelebilir. Başak burcunun sağlık ve iyileşme konularını yönetiyor olması Başkan Obama döneminde başlatılan dev boyutlu Sağlık Sigortası Planı’nda da yansıma bulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Astrolojide Açılar başlıklı makalemizde astrolojide açıların anlamı, astrolojide açıların anlamları ve astrolojide aşk açıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment