Çin Astrolojisi Ejderha Burcu

logo (1)

Ayrıca, yolculuk yapmayı da sever ve çok ünlü turistik merkezlere gitmektense, sıklıkla gözden uzak yerleri ziyaret etmeyi tercih eder. İçinde çok maceracı bir ruh vardır ve parasal koşullan elverdiği sürece ve Ejderha parası konusunda genellikle mantıklıdır yaşamı boyunca hep uzaklara yolculuk yapacaktır.

Ejderha’nm çok parlak bir kişiliği vardır. Başkalarının varlığına gerek duymakla birlikte ve gençliğinde oldukça erken gelişmiş olabilse de, pek çok arkadaşı olacaktır ve neredeyse her zaman ilgi merkezi olacaktır. Öyle bir etkileyiciliği vardır ve kendine öyle çok güvenir ki, sıklıkla başkaları için bir esin kaynağı olabilir. Ejderha, Çin’de karnavalın başkamdir ve doğuştan aşın derecede şanslıdır.

EJDERHA’NIN BEŞ FARKLI TÜRÜ
Çin Zodyağı’nın 12 burcuna ek olarak, beş element vardır ve bunların burç üzerinde kuvvetlendirici ya da ılımlaş tırıcı bir etkisi vardır. Beş elementin Ejderha üzerindeki etkileri, elementlerin etkilerini gösterdikleri yıllarla birlikte, aşağıda açıklanmıştır. Böylece, 1940 ve 2014’de doğan bütün Ejderhalar Metal Ejderhalan’dır, 1952’de doğanlar Su Ejderhaları’dır.

Metal Ejderhası: 1940, 2014
Bu Ejderha çok iradelidir ve özellikle güçlü bir kişiliği vardır. Enerjik ve hırslıdır ve başkalarıyla olan ilişkilerinde titiz olmaya çalışır. Aynı zamanda açık ve dosdoğru olabilir ve genellikle aklından geçeni söylemekten çekinmez. Eğer insanlar onunla uyuşmazlarsa ya da işbirliği yapmaya hazırlıklı değillerse, kendi bildiği yoldan gitmeyi çok sever. Metal Ejderhası’nm genellikle çok yüksek ahlaki değerleri vardır ve çevresindekilerden büyük itibar görür.

Su Ejderhası: 1952
Dost canlısı, uyumlu ve akıllıdır. Zekidir ve bir fırsatın kaçmasına nadiren izin verir. Ne var ki, diğer bazı Ejderha türleri kadar sabırsız değildir ve her şeyin hemen olmasını ummak yerine sonuçları beklemeye daha hazırlıklıdır. Anlayışlı bir doğası vardır ve düşüncelerini paylaşmaya ve başkalarıyla işbirliği yapmaya hazırlıklıdır. Ne var ki başlıca hatası, elindeki işe yoğunlaşmak yerine bir şeyden diğerine atlama eğilimidir. İyi bir mizah anlayışı vardır ve etkileyici bir konuşmacıdır.

Ağaç Ejderhası: 1904, 1964
Ağaç Ejderhası pratik, yaratıcı ve meraklıdır. Her tür konuya derinlemesine girmeyi sever ve sıklıkla bazı oldukça özgün fikirler üretebilir. Bir düşünür ve eylem adamıdır ve düşüncelerinin çoğunu uygulamaya koymak için yeterli güdüsü ve sorumluluğu vardır. Ejderha’nm diğer türlerinden daha diplomatiktir ve iyi bir mizah duygusuna sahiptir. İş konularında çok akıllıdır ve aynı zamanda çok cömert olabilir.

Ateş Ejderhası: 1916, 1976
Bu Ejderha hırslıdır ve kendini iyi ifade edebilir ve başarmak için muazzam bir arzusu vardır. Çok çalışkandır ve katılımcılığı ve doğrucu yapısı nedeniyle hep takdir edilir. İradesi çok güçlüdür ve liderlik özellikleri vardır. Ne var ki, kendi yargısına biraz fazla güvenebilir ve başkalarının düşünce ve duygularını dikkate almayı zaman zaman ihmal edebilir. Aynı zamanda oldukça soğuk olabilir ve başkalarının, çeşitli etkinliklerine katılmalarına izin vermek kesinlikle kendi çıkarma olacaktır. Ateş Ejderhası genellikle müzik, edebiyat ve güzel sanatlardan çok zevk alır.

Toprak Ejderhası: 1928, 1988
Toprak Ejderhası Ejderha’nm bazı diğer türlerinden daha sessiz ve düşünceli olma eğilimindedir. Geniş bir ilgi alanı vardır ve çevresinde olup bitenden haberdar olmaya çok heveslidir. Ayrıca açık hedefleri de vardır ve her tür macerası için destek bulmakta genellikle hiç sorunu olmaz. Parasal konularda çok akıllıca davranır ve sıklıkla önemli ölçüde zenginlik sağlayabilir. Zaman zaman oldukça bürokratik ve telaşlı olabilse de, iyi bir organizatördür. Başkalarıyla iyi kaynaşır ve geniş bir arkadaş çevresi vardır.

Bir önceki yazımız olan DİŞİ MAYMUN’UN KALBİ başlıklı makalemizde ÇİN ASTROLOJİSİ, Çin zodyakı ve dişi maymun hakkında bilgiler verilmektedir.

  • reply yılmaz ,

    17.04.1988 doğum tarihim. Şans talih ve duygusal durumlar konusunda söyleyecekleriniz şimdiden ilgimi çekiyor. Biten bir ilişkim var ve üzüyor, bu noktada bir şey söylenir mi meraktayım .. Saygılarımla

    Leave a comment