ÇOCUKLUKTAKİ DUYGUSAL ÖRNEKLER

Enerji bölgesindeki sızıntılar ve onara karşılık gelen fal bakma duygusal sonuçları çocuklukta ebeveynleri ya da koruyucuları çocuklara kişisel sorumluluk içeren zor koşullara nasıl tepki vermeleri gerektiğini öğrettikleri zaman oluşurlar. Bu duygusal modeller ayrıca fiziksel ve psikolojik istismardan da kaynaklanabilirler. Böyle bir istismar kelimenin tam anlamıyla bir yarık ya da delik açılmasına sebep olarak enerji bölgesini yaralar. Sözlü ya da fiziksel istismarın bir fiziksel eylem olduğu kadar enerjik ve titreşimsel bir eylem olduğunu hatırlamak zorundayız.

Bir ebeveynin çocuğun yaralanmış hissetmesi için mutlaka ona vurmuş olması gerekmez. Yaralanma, özellikle de kızgınlıkla bağırılarak söylenmişse, bir ya da birkaç sözcükle etkili bir şekilde hatta bazen sürekli olarak sağlanabilir. Bazılarının itiraf edebileceği gibi kelimeler bazen özellikle yaralama amacıyla sarf edilir. Böylesi sözlü ya da titreşimsel hücumların enerji bölgesi üzerindeki etkileri kendi kolunuza yumruk vurmaya benzer. Kolunuza belirli bir süre boyunca yumruk vurmanız kılcal damarların ezilmesine ve kolunuzun morarmasına neden olur.

Hala devam etmekte ısrar ederseniz derinizi yırtar, buna rağmen hala devam erseniz kemiğinizi kırarsınız. Kişinin enerji bölgesine yapılan enerjik hücumlar duygusal titreşimle olur ve amaç kelimelerin ve tavırların arasına iliştirilmiştir. Bu titreşim enerji bölgesinde hakiki bir yaraya yol açar. Kolunuza vurmanızın etinizde fiziksel bir yaraya yol açtığı gibi. Duygusal ya da psikolojik bir yara yaşam enerjisini çocuktan ve daha sonra da yetişkin halinden iyileşene kadar sızdıracaktır.

Bir dereceye kadar fal enerji bölgesindeki delik kişinin kendisini değersiz ve rezil hissedeceği koşullar olmadan nispeten az miktarda sızmaya devam eder. Sızıntılar devamlı olarak enerjiyi kurutur; bu tür sızıntılara sahip insanların yaşam enerjilerinin kurumasının sebebi de budur. Bu tür sızıntıları kısa bir süre için bile kapanmış olan birisi enerjisinde ve genel olarak yaşamgücünde ani bir artış hisseder. Bu nedenle, sızıntıların kapatılmasının iyileştirici dokunuş işleminin en önemli işlevlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan DİŞİ KEÇİ’NİN KALBİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment