Fal Bakma ve Astral Çağrışımlar

Astral Çağrışımlar


Fal bakma ve Gizli bilimlerde bilinçüstü, bilinçaltı ve kollektif bilinç genelde kabul gören kavramlardır. Bilinçüstünün bilinçaltına ulaşması çeşitli yöntemlerle geliştirilebilir. Bir objeyle ilgili görüntü koku ses gibi fiziksel olarak algılanan bilgiler bilinçaltına düşünce formları olarak kayıt olurlar. Bu forma da bir kod veya bir isim verilir. Bu düşünce formları çağrışım yöntemi ile bilinçaltmdan bilinçüstüne cezbedilebilir. Bu şekilde hafıza geliştirme yöntemleri icad edilmiştir. Kişinin yarattığı kendine ait düşünce formları olduğu gibi evrensel zihnin de kendine ait düşünce formları vardır. Bunlar da kollektif zihin alamndan çağrışım yöntemi ile bilinçaltı alanına cezbedilebilirler.

 

 
Benzerler birbirini cezbettiğinden astralda benzer kalitedeki formlar birleşme ve düşünce salkımı oluşturma eğilimindedirler. Tarot ile ilgili yaşanan bilgiler bilinç altı alanına girdikçe, astralda daha önceden güçlü olarak yaratılmış olan evrensel formlarla kolayca birleşerek güçlenir Örneğin güneşin neleri sembolize ettiği bilinç altına girdiğinde, daha önce astralda oluşturulmuş olan evrensel güneş formları ile birleşerek güçlenir. Form taro log tarafından nekadar çok yaşanmış ise o kadar çok enerji yüklü olup, evrensel formları cezbetme becerisi de o kadar yüksek olur. Böylece taroloğun bilinçaltında astraldaki güçlü merkezi antenle irtibat kuran bir anten oluşur.

 

 
Astrolojide Plüton yeni bulunan bir planettir. Güneş sisteminin ucunda olan bu küçük planetin astrolojik etkisi çok büyüktür. İhsan hayatında ölüm kadar etkileyici değişimler yaratmaktadır. Bu nasıl olmaktadır. Fiziksel seviyede çok küçük olmasma rağmen astral etkisi çok güçlüdür. İnsanlar binlerce yıldır yeraltı tanrısını ölüm, kötülük, dehşet gibi kavramlarla özdeşleştirmişlerdi. Mitolojik pluton kodunun, bulunan yeni planete verilmesi ile bu düşünce formları da planetin astraldaki enerji şarjlı izine doğru kanalize edilmiş olabilir. Pluton kodu ile astralda yeni bir kanal açılmış olabilir.

 

 

 

Tarot ve Benzerlerin Çağrışımı

“Tarot Üzerine Teoriler ” isimli bu kısımda, bu noktaya kadar anlatılan düşünceler gözlemlerime dayalı olup tutarlı ve geçerli bilgilerdir. Burada anlatacaklarım ise sadece düşüncelerimi yansıtmakta olup araştırılması ümidi ile yazılmıştır.
Astraldaki bir tarot formatı veya merkezi anten daima benzer bilgileri cezbetme eğilimindedir. Nitekim danışan ile ilgili bilgileri de kendine benzediği için toplamış olabilir. Taroloğun bilinçaltı da hem merkezi antenle hem de danışanla bağlantısı olduğu için danışanla ilgili bu bilgi alamna girerek, bilgileri algılayabilir. Böylece çağrışımlarla danışanla ilgili benzer kalitede bir bilgi kollektif alandan taroloğun bilinçaltma taşmabilir.

 

 
Bu nedenle tarolog bir takım bilgilerin astraldan gelmesine ve de tarot formatlarına uygun şekilde gelmesine neden olduğu için deşifre edici bir medyum gibidir. Bu inanç bağlantısı daha önce, çeşitli iletişim araçları ile taroloğa konsantre olma ve ona inanma veya taroloğa gitme ile oluşmuş, inançla beslenmiş güçlenmiş bir bağ olabilir.

 

 
Örneğin danışanın bir eşyasım kaybetmesi halinde bilinçaltında o eşyamn nerede olduğu bilgisi vardır. Danışanın eşyasını başkası kaybetmiş veya danışanın bir yakını kaybolmuş ise kaybolanla arasında duygusal bir bağ olduğundan, kaybolanın nerede olduğuna dair bilginin akabileceği manyetik bir bağ var demektir. Bu kaybolana konsantre olunduğunda benzerler birbirini cezbedeceğinden bilinçaltına bilgiler cezbolur ve oradan da divinatörün (Medyum falcı tarolog şaman rahip gibi) kullandığı aracı formlarm (kahve telvesi, tarot kartları gibi) beynin PSÎ enerjisi yardımıyla benzer şekilde sıralanması ile kaybın durumu ile ilgili bir bilgiye ulaşılabilir.
Bunun tersi de doğru olabilir.

 

 

Fizik evrende aracı form olan kartların, istenilen bir şekilde sıralanması ile, astral alanda enerji yüklü benzer formlar harekete geçerek, benzer formatlara sahip olan taroloğun bilinçaltından manyetik bağlantısı olan kişiye bir mesaj fırlatmasına ve onun da mesaja göre yönlenmesine neden olabilir.

 

 
ABD’de 1960-1990 arası askeri denemelerin yapıldığı iddia edilen, uzaktan görme (Remote Wiewing) becerisinin geliştirilmesi çalışmaları da bu konunun anlaşılmasına ışık tutabilir. Bir yerin koordinatları aracı form olan tarot kartları gibi düşünülebilir. Koordinatlar ve yerle ilgili görüntüler arasında astralda çağrışımsal bir bağ olabilir. Belli koordinaatlara konsantre olan bir kişi benzerlik yasası sonucu çağrışımla, o koordinatları ve o koordinatlarm temsil ettiği yeri bilen kişilerin astralda yarattıkları görüntü formlarını cezbedebilir.

Bir önceki yazımız olan Tarot Kehanetler Ve Nostradmus başlıklı makalemizde fal, kehanet ve Kehanetler hakkında bilgiler verilmektedir.

 • reply tugba ,

  hayatımda nolucak neler yaşıcam fal baktırmak istiyorum

  • reply selma ,

   hayatım nasıl olcak

   • reply osman ,

    fal bakmak ıstıyorum

    • reply osman ,

     ölüm falı

     Leave a comment