Danışan ne olacak, nasıl olacak sorularına ilaveten taroloğa ne zaman ve nerede gibi sorular da yöneltebilir. Bir olaym ne zaman olacağı veya bir kişinin veya bir objenin nerede bulunduğu sorulabilir. Tarot da genel olarak ne ve nasılın cevabım bulma yöntemleri anlatılır. Şimdi ise horoskop yöntemine göre ne zaman ve neredenin cevabım bulma yöntemleri anlatılacaktır.
Zaman ve yer araştırma yöntemlerine göre bulunan sonuçlar sadece önemli bir olasılık ve ipucu olarak dikkate alınmalı ve özellikle bu sonuçlara göre kişiler açıkça suçlanmamalı, itham edilmemelidir.

 

Aşağıda saatler astrolojisinde uygulanan astral bilgiler temel alınarak geliştirilmiş yöntemler verilmektedir. (K04,135147’e bakınız). Bu yöntemler astrolojiyi iyi bilen tarologlarca kullanılmalı ve araştırılmalıdır. Bu yöntemlere sadık kalınarak devamlı yapılan çalışmalar, astral kanalların oluşmasına ve kollektif bilinç alanındaki bilgilerin bu kanallardan bilinçüstü alanlarma doğru akarak kartların zaman ve yer konusunda istenilen sinyali vermesine neden olabilir. Bu yöntemler araştırılması ve denenmesi gereken yöntemlerdir. Neredenin cevabı alan, uzaklık, yön ve yükseklik şeklinde dört aşamada araştırılabilir.

Bir önceki yazımız olan Kartların Yayılması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment