Kahve Falının İncelikleri

BADEM
İYİ TALİH
Badem, güzel bir semboldür. Fincanın dibinde çıkarsa iyi bir aileye sahip olunduğunun, hayatta çok destekle nildiğinin göstergesidir. Ortadaysa kişinin hayatı ve seçtiği yol hakkında giderek kendisini daha iyi hissedeceği ortaya çıkar. Kenardaysa talih, peşini bırakmayacak demektir.
BAHÇEVAN  GEMİ ÇAPASI
GERÇEKÇİ TUTUM
Eğer bu görüntü sizin falınızda çıkarsa, bilmelisiniz ki yaşamınız daha iyiye gidecek. Gerçekçi, fantezilerle vakit kaybetmeyen insanlara işaret eder. Büyükannem “Gerçeği bilmek istiyorsanız, fincanında çapa çıkan birine sorun” derdi. Fincanın dibinde çıkarsa doğuştan gerçekçisiniz demektir. Yaşamın nasıl olması gerektiğiyle vakit kaybetmiyorsunuz; sizin için yaşam, nasılsa öyle. Ortadaysa başkaları size güveniyor anlamı çıkar. Onlara nelerin pratik ve yapılabilir olduğunu gösteriyorsunuzz demektir. Sembol kenardaysa yaşamın nasıl olması gerektiğine dair uzun süredir kafanızda kurduğunuz vizyon gerçek olmak üzere demektir. (Yan sayfadeki fotoğrafta olduğu gibi.)
BALIK
BEREKET ve BİRLİK
Hayatın ifadesidir. Falın sahibinin zeki ve şanslı olduğunu gösterir. Bu özelliklerinin değerini bilmesi ve iyi kullanması gerekir. Balık, aynı zamanda maddi kazancın da ifadesidir. Görüntü, fincanın dibinde çıkarsa kişinin
ailesinin, öğretmenlerinin ve yaşamındaki bilge kişilerin ufkunu geliştirdiği anlamına gelir. Ortadaysa bildiklerini başkalarına öğretebilecek durumda demektir. Kenardaysa zekasını akıllıca kullanarak ilerleyeceğini, hatta başkalarına da yardım edeceklerini gösterir.
BALIKADAM
HAKİMİYET
Araştırmacılığı, yöneticiliği, hakimiyeti gösterir. Düşünülen işe kalkışmadan önce çok iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Buna göre işin yönlendirmesi yapılırsa çok başarılı sonuç alınacaktır.
Fincanın sağ tarafında görülen çapayla birlikte, fincanın tam ortasında oluşan balık figürleri birbirlerini tamamlayan sembollerdir.
BALİNA
BÜYÜK KISMET
Maddi ya da manevi, ciddi büyüklükte şansı gösterir. Denizde yaşayan en büyük balık olduğu için, en büyük talih kuşu olarak ifade edilir. Büyük bir kısmetin habercisidir.

 

 

fal bakma sundu…

Leave a comment