Kartların Yayılması

Bu sitede horoskop yayma yöntemine geniş yer verilecektir. Astroloji bilgisi olanlar ve bilinçaltları, evrensel astrolojik formlarla ilişkide olan astrologlar bu yöntemi başarı ile kullanabileceklerdir.
Masaya serili olan siyah veya mor renkli ipek kumaşm ortasında soruyla ilgili olanı temsil eden belirleyici kart durmaktadır. Karıştırmalar ve kesmeler sonucu ön yüzleri görülmeyecek şekilde bir deste halinde sol elde tutulmakta olan kartlar birer birer sağ el ile

 
•    Destenin üstünden sırayla
•    Açık bir şekilde,
•    Düz yani baş uçları danışana bakacak şekilde
•    Sol el tarafından başlayarak saatin tersi yönünde
almarak, ilk önce bir, sonra iki, sonra üç vs nolu kartlar olmak üzere, aşağıdaki 12 adet astrolojik ev numarasına göre daire şeklinde ipek üzerine yerleştirilir. Şimdi dairenin ortasındaki belirleyici kart dahil toplam 13 kart yüzleri açık olarak durmaktadır.

 

 

Kart Konumlarının Burç Zamanına Göre Anlamları
Horoskop yayma yöntemindeki 12 Adet Ev burçlarla eşleştirilirse ortaya bir yıllık zamam yansıtan bir şekil çıkacaktır. Bu astral form bir olayla ilgili zamanlamanın anlaşılmasında kullanılabilir. Burçlarda görünen tarot kartlan, o burcun düştüğü zaman dilimindeki faaliyet ile ilgili bilgiler veren işaretlerdir. Buna göre Koç burcu 21 martta başlar. Bu nokta ilkbahar ekinoksudur. Şu halde
1.    Ev 21/0320/04
2.    Ev 21/0420/05
3.    Ev 21/0520/06
vs şeklinde kabaca zamanlanabilir. İpek üzerinde ortada duran belirleyici kart, açılımın yapıldığı zamana denk gelen evin yanına getirilir. Bu ev ilk ay olarak alınarak diğer aylar yorumlanır.
Örneğin Horoskop Yöntemine göre açılımın yapıldığı gün 5 Haziran ise 03 evle eşleşen zaman dilimine denk geldiğinden belirleyici 03 evin yanma getirilir. 03. Evdeki kart danışılan konuyla ilgili olarak içinde bulunulan zaman dilimindeki gelişmeleri anlatır. 04. evdeki kart da 21 / 0620/07 arasına denk gelecek olan gelişmeler anlatacaktır. Böylece bir yıl içindeki olayların zamanlaması yapılabilir.

 

 

Kart Konumlarının Evlere Göre Anlamları
Astrolojide evler insamn yeryüzündeki faaaliyetlerinin özet bir dağılımıdır. Bu evlerde görünen tarot kartları da o ev faaliyeti ile ilgili bilgiler veren işaretlerdir. İpek üzerinde bir haç hayal edilirse, yatay çizgi, 01. ve 07., dikey çizgi de 10. ve 04. ev başlangıçlarım gösterir. Kısaca yatay aks kişilik, sağlık ve ilişkiler ile dikey aks da meslek ve ebeveynler ile ilgilidir. Astrolojide 12 evin neyi yönettiği kısaca aşağıda gösterilmektedir falbakma.gen.tr sundu….

Bir önceki yazımız olan Tarot Falı Nasıl Bakılır ? başlıklı makalemizde Fal bak, fal bakma ve tarot falı hakkında bilgiler verilmektedir.

 • reply Hava ,

  Bebeğimiz varmı acaba

  • reply Hava ,

   Hayırlısıyla hamilemiyim acaba

   • reply Arzum ,

    Hamilemiyim. Burcum boğa

    • reply Fadime ,

     Ev sahibi olacakmiyiz

     Leave a comment