Hauser serserilik suçuyla hepse atılıyor. Ama, garip bir serseridir bu delikanlı; konuşmasını bilmez, doğru dürüst yürüyemez, elleri bembeyaz, topuklan yeni doğmuş bir çocuğunki kadar pembe ve yumuşaktır.

Birkaç gün sonra hapse giren bir yabancı Hausct’ı öldürmek istiyor, başaramayınca da kaçıyor. Delikanlının çevresinde romantik yorumlar kuruluyor, soylu bir ailenin gayrimeşru oğlu demliyor. Zengin bir İngiliz, Kont Stanhope. Hauser’ı himayesi altına alıp geniş bir araştırmaya girişiyor ve hiçbir sonuca varamıyor.
Zamanla Hauser konuşmayı öğrenip hikâyesini anlatıyor:

Uzun yıllar bir mahzende kalmış, bilmediği, tanımadığı, görmediği, sesini fc:!e duymadığı insanlar tarafından büyütülmüştü. Günün birinde onu yaşadığı mahzenden çıkartıp zorla bir arabaya sokup Nörümberg in bîr alanında yalnız başına bırakmışlardı.

Keşfedildiği günden beş yıl sonra Kaspar Hauser, Anspach şehrinin parkında bilinmeyen biri tarafından bıçaklanıp öldürülüyor. Mum ışığının ne olduğunu bilmeyen, ateşi tutmaya çalışan, boyudan a yıra mayan bu delikanlının hikâyesi böylece bitiyor.

Kimdi Kapar Hauser? Kaspar Hauser bu dünyaya ali değildi, başka bir gezegenden, belki başka bir evrenden bu dünyaya getirilmişti. Hayalle uğraşmakla suçlayamayacağımız Feuerbach’ın görüşüdür bu.
Üçüncü örnek, ilk bakışta olağan gibi görünen, 5 Ocak 1945’t e ölen Edgar Cayce’in hikâyesidir.

Bir önceki yazımız olan Akrep burcu hobileri başlıklı makalemizde akrep burcu anlamı, akrep burcu astroloji ve akrep burcu bu hafta hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment