Kova burcu ve bitkileri, kokuları

indir (2)

Hayal güçleri sınırsız olan Kova burçlan, kışın tam ortasında kar mevsiminde doğduklan için kardelen çiçekleriyle bütünleşirler. Düşünceleri bulunduklan anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kova burcu insanlan sevecen tavırları ile tanınırlar ve modem görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar.

Kova kadınlan, geleceği önemseyen, deneysel, sıradışı ve farklılıkları seven insanlardır. Yenilikçi, doğal, çiçeksi ve sıcak kokuları tercih edebilirler. Okaliptüs, taze, serin ve acımsı kokusu ile Kova burcu insanını rahat bir zihne ulaştırmak için her şeye sahiptir. Okaliptüs kokusunu çok seven ve kullanan Kova burcu, solunum yollarını açtığı, dezenfekte ettiği ve bağışıklık sistemini koruduğu için, gribal enfeksiyonlara da daha az yakalanır.

Kova burcu güzel, iyi ve insancıl bir dünyayı sadece hayal etmekle kalmaz, bunun için çaba da harcar. Bu durumda defne esansı onun için en uygun kokudur. Eskiden spor aktivitelerinde başarı kazananların başlarına takılan tacın defne yapraklarından yapılmış olması hiç tesadüf değildir. Güçlü okaliptüs kokusu Kova burcunun zihnini açar ve hayal gücünü tetikler.

Kova burcunu en uyaran bitkilerden birisi de keskin kokusu ile nanedir. Nane, Kova burçlarında zihni harekete geçirir ve konsantrasyonu artırır, o yüzden Kova burçlan nane kokusunu içeren ev parfümleri kullanmalıdır. Kova burçlannm yaratıcılığını ise orkide ve gardenya tetikler.

Kova burcu bitkileri: Kır çiçekleri, menekşe, orkide, kartopu, peygamber çiçeği, telli kavak, karabiber, kakule, amberin.

Uyumlu kokuları: Sümbül, yasemin, kanşık çiçek.

Kova kadını: Lezzetli narenciye notalan, tatlı vanilya, defne yaprağı, iris, im mortal, zambak, mercan köşk, passion fruit, zambak, nilüfer ve kamelya kokuları.

Kova erkeği: Oryantal tahtamsı notalar: Sandal ağacı, misk, sedir, vetiver, lavanta ve turunçgiller.

Bir önceki yazımız olan Boğa ve Teraziler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment