Muskalar
Muskalar tarih boyunca psişik koruma için kullanılan objeler olmuşlardır. Bugün hâlâ dünyanın pek çok yerinde muskalar psişik koruma için kullanılmaktadırlar. Muskaların bazıları genel koruma amaçlı olmakla beraber bazıları ise çocukları, hayvanlan nazardan korumak için hazırlanırlar.

 
Muskaların yanında aynalar da dünyada psişik koruma için kullanılan cisimlerdir. Aynaların nazarı kem gözlere geri yansıttığı ve kötü niyetleri dağıttığına inanılır. Kötü niyeti dağıtmaya yarayan bir başka şey de maviye boyanmış tavanlardır.
Çinde geliştirilmiş olan Feng Şui bilimi mekânlarda eşyaların psişik koruma ve şans getirmeleri için yerleştirilme tekniklerini inceler. Bu bilimde aynalar kapı girişlerine yerleştirilerek kem gözlerin geri yansıtılmalarım sağlarlar.

 

 

Mekân içinde kullanılan aynalar ise oturma odası veya yatak odası gibi evin özel bölümlerine kem göz girmesini engellemeye çalışırlar.
Bazı kültürlerde siyah rengin psişik koruma sağladığına inanılır. Bu nedenle siyah turmalin koruyucu bir taş olarak kabul edilir. Başka siyah kristaller de negatif enerjiyi çekerler ancak siyah tur malinin ayrıca koruyucu özelliği vardır.

Fal bakma .gen.tr sundu…

 

Bir önceki yazımız olan Salı Günü'nün Hikmeti başlıklı makalemizde fena, gün ve neron hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment