Tarat Falı Tılsımların Kralı Kartı

Tılsımların Kralı

Bu kart, çok çeşitli güç ve gizemleri simgeleyen bir karttır. Kralın dayanıklı nitelikleri, meşe ağacı yaprakları, meşe palamudu ve ke digil yaratıklar ile desteklenmektedir. Meşe ağacı, Avrupa’ya özgü bir çok mitolojide ve Amerikalı Kızılderili sembolizminde, kutsal bir ağaç ve Toprağın Annesi olarak belirtilir. Meşe palamutları ise, verimliliği, ölümsüz yaşamı, yavaş ilerleyen gelişmeleri ve üretkenliği sunmaktadır.

Düzün Anlamı
Tılsımların Kralı, toprağın ruhu olarak, toprak burçları ile ilgilidir. Keltik mitolojisinde, meşe ağacı Yaratıcı’ya kutsanmış kutsal bir ağaçtır. Meşe Ağacı Kuzey Avrupa’da, Hıristiyanlık’tan önceki İngiltere’de eril ilkeyi simgelerken, eski Yunan Medeniyeti’nde tanrıların kralı olan Zeus ve evlilikle ilgili mutluluk ve bağlılığın sembolü Philemon ile ilişkilidir. Bütün bu nitelikler, Kralın eril bünyesinde toplanmıştır. Bir sevgiliye, olguya ya da hırsa olan adanmışlığı süreklidir. Meşe ağacı gibi yavaş gelişir, fakat engeller karşısında oldukça duyarlıdır.
İş yaşamında, Tılsımların Kralı güvenilirliği, varlığı ve güvenliği simgeler.

Genellikle maddesel yaşamını sağlam temeller üzerine kuran, maddi anlamda kendini güvence altına almış bir bireydir. Genellikle risk almayı sevmez, fakat amaçlarına ulaşması için risk altına girmesi gerekiyorsa da kolaylıkla sorumluluk altına girebilir.

Duygusal bağlamda, Kral ideal bir sevgiliyi simgeler. Duyarlı, dokunsal ve kendini sevdiğine adayan biridir. Tutucu görünüşünün altında gizli kalmış ve onu oldukça dikkatli kılan güvenlik gereksinimi yatmaktadır. Bununla beraber, yaşadığı ruhani yoğunluk, kıskançlık ve sahip olma tutkusuna neden olabilir ve bu kişi, evlilik dışı ilişkilerden hoşlanmadığı için kendini tamamen ifade etmeden önce ona hissettiğiniz duygulan bütünüyle öğrenme gereksinimi hisseder.

Tersin Anlamı
Ters geldiğinde ise, toprak simgelerine ilişkin, daha az çekici özellikleri vurgulamaktadır. Çin sembolizminde, meşe ağacı eril gücü simgelenin yanısıra, aynı zamanda söğüt gibi asla eğilmeyerek, öfkeye neden olabilecek güç karşısında bizi uyarmaktadır. Meşe ağacı direnir ve dolayısıyla gösterdiği direnç yüzünden zarar görebilir.Ters Tılsım Kralı, inatçılığı, aşırı direnci ve usa sağırlığı ile kendi kendisinin düşmanı olabilir, ilişkilerde, aşırı güven isteminde olan ve beraber olduğu kişiyi karşılanması imkansız talepler ve kıskançlıklar ile boğan birini betimlemektedir. İş dünyasında, geleceğe dair korku ve kaygıları yada içsel tepkileri nedeniyle önüne çıkan fırsatları değerlendiremeyen ve yitiren bir birey söz konusudur.

Genel / Soyut Anlamı
Soyut bir sembol olarak, geniş, başarılar sayesinde sağlamlaşan, geleneksel organizasyonları ve bu kuruluşları destekleyen kanunları, mülk denetimi ve kaynak değişimlerini işaret etmektedir. Daha bireysel anlamda, kişinin yaşamında gelişecek fırsatları, uzman eğitim programlarını ya da belli bir amaç yolunda uzun vadede gelişen aşamaları vurgulamaktadır. Genel anlamda bu kart, maddesel gücü ve kazancı belirtir. Olumsuz bir anlamda yoğunlaştığında ( gerek ters geldiğinde gerekse çevreleyen kartların etkisi altmda ), bu kart sizi parasal anlamda yaşanabilecek zorluklar, fikir yetersizliği ya da iş yaşamında yaşanabilecek bir düşüşe karşı uyarmaktadır.

Bir önceki yazımız olan TAROT FALI İMPARATOR KARTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment