Tarot Falı Asaların Kraliçesi

Asaların Kraliçesi

Kartla, ayçiçekleri ve şen bir ejderha ile gösterilen Kraliçe, dişil ateş ruhunu simgelemektedir. Ejderhalar, efsanelerde ateş soluyan yaratıklar olduğu için karttaki imgeleme oldukça uymaktadır. Vahşi ejderhaları içeren efsaneler, bilinçdışı korku ve davranışlarının karşısında bilincin kazandığı zaferleri betimlerler.

Asaların Kraliçesi, yaratıcı güçlerinin simgesi olarak aslanları kullanan ve savaş arabaları aslanlar tarafından çekilen, efsanevi acımasız tanrıçaları karakterize eder. Bu coşkun figürler, anaya özgü nitelikleri olan, sevgi dolu fakat kimi zaman da acımasız ve savaşçı olan figürlerdir. Bu tanrıçalar, Asaların Kraliçesi’ni içtenliği, güneşin ve ateşin yaşam verici güçlerini barındırmasını arzularlar. Fakat bu alev alev yanan enerjiler, Asaların ters Kraliçesi’nin intikam dolu davranışları belirdiğinde yaşamı harab edebilir. Kraliçe, tıpkı ışıl ışıl parıldayan Rus Ateşkuşu ya da baştan çıkarıcı Sümerli Isthar gibi, zorlayıcı bir çekiciliğe ve alımlılığın göz kamaştırıcı güçlerine sahiptir.

Bir kadın olarak Kraliçe, sadık ve samimi bir dostu ya da keyif verici bir sevgiliyi temsil eder. O koruyucu, cömert, dayanışmacı ve ilham vericidir. Mizah duygusu ve yeteneği, yapıcı tutumları sayesinde gelişir, yakın arkadaşlıklar kurar ve yenilgilerini yaşam yolu ve görkemi ile kolaylık la aşabilir.

Bireysel ilişkilerde, Asaların Kraliçesi tutkulu ve duyarlıdır. Yoğun duyarlılığı, onun canlı ve eğlenceli doğası, özgürlüğü ile aydınlanır. Sevdiği ve kendinden emin olduğu zamanlarda, içindeki ateşin alevlenmesi ve üretken olması için desteğe ihtiyaç duyar. Sadece kendini düşünen insanlardan hoşlanmaz ve arkadaşları ya da sevgilisi tarafından tuzağa düşürülmeye asla dayanamaz.

Kendini güvende hissetmediği ve ihmal edildiğini düşündüğü zaman ani bir kararla ilişkiden geri çekilebilir. Çok genel anlamı ile de, zodyağm özgür burçlarından birinde doğan Koç, Yay ve Aslan bir kadını simgelemektedir.

Tarot Falı Asaların Kraliçesi Tersin Anlamı
Asaların Kraliçesi ters geldiğinde, daha çok ateşin yıkıcı ve yok edici doğasını simgeler. İntikamcı bir düşman, kıskanç bir sevgili ya da baskıcı bir ilişki söz konusudur. Söz konusu kişi, kendi özgürlüğünü her şeyin üstünde tutan ve başkalarının özgürlüğüne fırsat tanımayan ve sonuç olarak da sadece kendi çıkarma göre hareket eden biridir.

İş yaşamında ortak çalıştığınız bir bireyi belirttiğinde ise, bu bireyin güvenilmez, boş vaatlerde bulunan ve kaprislerle taktik değiştiren biri olduğunu belirtir. Talepkar, istikrarsız ve kolayca gönül kırabilen bir kişiyi!

Tarot Falı Asaların Kraliçesi Soyut / Genel Anlamı
Soyut anlamıyla Asaların Kraliçesi, daha çök doğaya ait kırsal ve açık, geniş arazilerle ilişkilidir. Kraliçe aynı zamanda, özgeciliği, hayır severliği, gönüllü çalışmaları ya da genellikle ev düzenleme organizasyonları ya da sanat ile ilgili sermaye yükseltici maceraları belirtebilir. Genel anlamda, Kraliçe, özellikle söz konusu özne kadın olduğunda, kadının başarı dünyasını temsil eder.

Bir önceki yazımız olan TAROT FALI İMPARATOR KARTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • reply Rengin Doyran ,

    Birini çok istiyorum, ama çok imkansız. Olucak mı?

    Leave a comment