Tarot Falı Evren Kartı

EVREN

EVREN YA DA BÜYÜK ŞANS, TAROTUN TAMAMLANIŞINI VE BİR SONRAKİ DEVRENİN KÜÇÜK ARKANA ŞAFAK VAKTİNİ SİMGELER.
Evren, Kader Çarkı ile eşleşir. Tarot ruhsal bir serüveni temsil ettiğinde, Evren sonlanışın ve başlangıcının simgesidir. Dişil figür, yaşam ve ölümü yöneten bilgelik tanrıçalarını sembolize eder. Bütün tanrıçalar, şafak vakti geldiği için, tanrı tanrıçaların annesinde tek vücut olur. Onun çıplaklığı, gün ışığını sembolize eder.
Tanrıça, kozmik bilgeliğin sembolü oval çerçevede dans eder. Ouroboros ya da dairesel yılan imgesi, çelenk figürü ile belirir. Tüm bu semboller kaderi simgeler. Ayrıca, ölüm ve yaşam geçidini ve ana tanrıçanın rahmini belirtirler.
Evrenin ve Zodyak’ın dört elementini simgeleyen sembolik yaratıklar, kartın dört köşesine yerleşmişlerdir. Kader Çarkı’nm bir benzeri olan bu figürler, Evren’de tamamlanışı ve bütünü simgeler.

Tarot Falı Evren Kartı Gizemli Mandala
Çelenkte dans eden Mandala, tarotta birinci ve sonuncu dönüş noktasını sembolize eder. Mandala’nm evrenin yaratıcısı tanrıça olduğu söylenir ve bunu çevreleyen oval elips dişi cinsi simgeler. Bu mistik figürün her iki tarafı da bir geçidi yani tanrıçanın rahmini betimler. Bir ateş sembolü olarak da ruh ve canlılığı ifade eder. Simyacı ve Gnostikler için ise Evren, tanrının gelini ve bilgenin ruhu Sophia’yı ifade eder. Sophia’nın görünümleri arasıda Philosophia, Sapiento, She kina ya da tanrının dişil ruhu bulunmaktadır. Philosphia’mn Albrecht Dürer tarafından yapılmış bir portresi vardır. Dört köşedeki semboller, mevsimleri ve elementleri simgeler. Bu portrenin, Evren kartı ile benzerlikleri vardır.

Evrenin yönetici gezegeni Satürn’dür. Satürn, Rex Mundi ya da Evrenin kralı olarak isimlendirilir ve acımasız bir koruycu olmakla birlikte zamanın ve yaşamm bir çok dönemini yönetir.

Yaşamınızda uzun bir süreç tamamlanmak üzeredir yaratıcı bir tasarınızın tamamlanması, ilk serginizin açılışı, işinizde önemli bir promosyona layık görülmeniz, derece almanız, evlilik ve nişanlanma gibi törenlerin habercisidir. Kupaların onlusu ya da İmparatoriçe kartı ile beraberken, ailesel bir birlikteliği ve emekliliği işaret eder.
İlişkide ise, mutluluk, anlayış ve yeni bir devrin başlangıcını simgelemekle birlikte şehir ya da ev değişikliği gibi maddi değişiklikleri de simgeler. Yolculuklar, yeni deneyimler ve içsel serüvenler söz konusudur ve şans sizinle birliktedir.

Tarot Falı Evren Kartı Tersin Anlamı
Gecikme söz konusudur, planlar ya da tasarılar yavaşlamış olabilir. Tamamlanmamış duygusal bir mesele, yaşam yönünüzü etkileyebilir. Kendinizden emin olamayabilir ve eyleme geçlmekte çekingenlik yaşayabilirsiniz. Geçmişe ilişkin bağlarınızı keserek kuşkularınızı yenmek zorundasınız. Söz konusu değişimlerin tümü olumlu ve üreticidir.

Bir önceki yazımız olan TAROT FALI İMPARATOR KARTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment