Tarot Falı Kupaların Sekizlisi Kartı Anlamı

indir

Bu kart, yönünü kupaların belirlediği bir yolu gösterir. Yol boyunca, iki kupadan sular akar. Yılan gibi kıvrıl m, sıvı motifi duyguların yol boyunca yaşadığı gelgiti belirtirken, bu kart üzerinde uzanan yol duygusal ve yaratıcı bir yolculuğu simgeler.

Düzün Anlamı
Tüm gelişme ve eylemler, Sekiz rakamının titreşimini taşıyan bütün kartlar için geçerlidir. Buradaki eylem, duygusal bir güdünün neden olduğu bir eylemdir ve bu kart aynı zamanda, önceleri çok değerli olan bir şeyin terkedileceğini vurgulayabilir. İlişkiler, uzun süreli hırslar, maddesel başarı için verilen mücadeleler tüm bunlar sizi hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Doyuma ulaşmak için yapılan eylemler, başarısızlıkla sonuçlanmış olabilir. Ve siz tüm bunlan aşmak istiyorsunuz. Bu kart duygusal bir kart olduğu için, bu hislenimler gerçekçi olabilir ya da olmayabilir. Çevreleyen diğer kartlar, bu konuya daha ayrıntılı yorum getirecektir.

En düz anlamıyla, bu kart bir yolculuğu haber vermektedir. Hayatın anlamını bulmak ya da deneyim kazanmak istemi ile başka ülkelere ve kültürlere yolculuklar yapılabilir. Bir başka durumda ise, dinlenme ve değişim gereksinimi ile yapılacak içsel yolculuklarını belirtebilir.

Duygusal bir bağlamda belirdiğinde, bir ilişkinin ya da yaratıcı tasarımların doyuma ve amaçlarına ulaştığının farkına varacaksınız. Tek başınıza kalsanız da amaçlarınıza ulaşacaksınız. Yeni başlangıçlar için bazı şeylerin son bulması gerekiyor. Bütün sekizliler kader ve talih ile ilgili kartlar oldukları için, gelişen olaylar size kaçınılmaz olgular olarak gözükebilir.

Tersin Anlamı
Ters Kupa sekizlisi, sizi engelleyen duygusal ya da fiziksel durumları sembolize eder. Bunlar bunahm, karmaşa ya da melankoli olarak belirebilir. Bu belirtiler, bedenin ihmal edilmesinin ya da duygusal dünyada yaşanan hayal kırıklarının belirtileri olabilir. Her koşulda, enerjinizi yenileyebilmek için desteğe ve yardıma ihtiyacınız var!

Bir önceki yazımız olan Tarot falı aşıklar kartı anlamı ve yorumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment