Tarot Falı Kupaların Yedilisi Kartı

indir

Bu kart, suyun altındaki krallığı bir deniz kızı ile simgeler. Bu figür, iki kupayı coşkulu bir kutlama ile yukarıda tutarken, diğer beş kupa da onun sunduğu bolluk ve şans sözü etrafında konumlanırlar. Bu imge, bu kartla ilgili olan rüyalara ve masallara özgü nitelikleri sembolize etmekle birlikte, kartın bilinçdışı, güçlü enerjilerini işaret eder.

Düzün Anlamı
Bu kart, gerçek ve imgelem olan şeyler arasındaki bağların görünmez olduğu süreci belirtir. Bolluk zamanını vurgulamaktadır.

Fakat, size verilen sözlerin ve sunulan olasılıkların birçoğu rüzgarla birlikte uçup gitmiş. Burada önemli olan şey, söz konusu olasılıklar, tasanlar ya da ilişkiler belirmeden önce sabırla bekleyerek, iç huzurunuzu koruyabilmek.

Sert kavramının etkisi altında olan her hangi bir eylem girişimi, engellenecektir. İçinizde her yöne akmak üzere bekleyen enerjinin dı şan çıkmasını engellerseniz, sizi yorgunluğa sürükler. Duygusal anlamda birkaç ilişki ya da iş fırsatları ve kariyer değişiklikleri yaşanabilir. Söz konusu durumlar, sezgilerinizi bütünüyle değerlendirir. Bu sürecin asıl amacı, evrenin bolluk akışını yakalamaktır. Geçek aşkınız ya da hayatınızın en yaratıcı dönemi çok kısa bir süre sonra başlayacak. Bu süreçte somut olan her şeyin hemen peşine düşersiniz, her şey altın perisi gibi kolayca eriyebilir.

Tersin Anlamı
Kart ters geldiğinde, sizi aldanmalara karşı uyanık olmaya davet eder. Kendinizi bir konuda aldatıyor olabilirsiniz örneğin, size uymayan bir sevgiliyi arzulamak gibi. Bireysel öz güvene zarar veren fanteziler alkol ya da uyuşturucu aracılığıyla gerçeklik kazanabilir. Geçici yaşamsal tehlikelerin altım çizmektedir. Eğer kendinizi’ Zamanım olduğu zaman…’ gibi bahane cümleleri ile karşı karşıya bulursanız, rüyalarınızın ne kadannm gerçekleştiğini de sorgulamalısınız. Söz konusu durum, sadece bir fanteziden ibaret de olabilir. Bu yorumlar iş, bireysel ya da ruhsal dünyalar dahilinde olabilir. Kendinizi sorgulayarak, gerçek rüyalannızın neler olduğunu belirlemenin zamanı geldi galiba !

Bir önceki yazımız olan Tarot falı aşıklar kartı anlamı ve yorumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment