Tarot falı ölüm kartı anlamı

indir (1)

13 OLUM: Bu kart ölümü anlatır. Ancak buradaki ölüm fiziki anlamdaki, bedeni ölümü değil, eski benliğin
yok oluşunu dile getirir. Ruhun yeniden doğuşu sayesinde kişi ölümsüzlüğün varlığını anlayacaktır. Beyaz bir ata binmiş olan Azrail’in sol elinde mistik bir gül figürü taşıyan siyah bayrak hayatı temsil eder. İki kule arasında
bir yerde patlayan güneşin bulunduğu yerdeki bütün güçlü ve güçsüz kişiler bu korkunç binicinin önünde ayağa kapanmaktadırlar. Herkes bu sürücünün karşısında pes etmiştir.

14 İTİDAL: Alnında güneş sembolü bulunan iki kanatlı bir melek vardır. Bu kartın sembolizmi karakterin geliştirilmesini ve tekamülünü dile getirmektedir. Göğsündeki kare içindeki üçgen Tarot’un gizli yazıını anlatır. Melek hayatın özünü elindeki bir kaptan bir diğerine dökmektedir. Aynı meleğin bir ayağı sezgiler ve duygular timsali suda iken diğer ayağı ise gerçekçiliği ve mantığı anlatan topraktadır. Geldiği yolun gerisinde, ufuğun bitiminde taca benzer bir ışık görünmektedir. Işığın bulunduğu tepelerden biri bilgi’yi, diğeri ise anlayış’ı sembolize etmektedir.

TAROT kartlarının ikinci aşaması olan 713 kartlar da bitirildikten sonra üçüncü aşama olan 1421 ‘ci kartlar başlar. Aynen her yedi kartla bir olduğu gibi bu da zor aşılması güç olan son aşamadır. Şahıs aynı 16 kartla aşamadığı merhaleyi 713 kartın sonunda aşamıyacak olursa yine geriye doğru düşecek başladığı yerden yeniden başlıyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tarot falı aşıklar kartı anlamı ve yorumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • reply şadiye öztek ,

  annem ne zaman ölücek

  • reply ercan ,

   Ne zaman ölücem

   • reply bahar tas ,

    Nezaman olecem ve bunun sebebi nedir

    • reply fatih onur ,

     Falimmin sonucu

     • reply melike yildirim ,

      Fal bakma

      • reply abdullah ,

       ölmek istiyorum

       Leave a comment