Terazi Burcu Erkeği

Hava grubunun öncü nitelikli burcu; güzelliğin ve sanatın temsilcisi Venüs’ün diplomat oğlu Terazi erkeği. Çok çekici, cana yakın, alımlı, nazik, zarif ve hoş bir tiptir. Sakinliği, huzurlu nezaketi ve yardımseverliğiyle aranan dost olması bakımından insan ilişkilerinin başarılı uzlaştırıcısı bu erkek, kendini ailesine adayabilir. Her zaman kendine güvenlidir. Kendine duyduğu bu güveni fark etmek mümkündür. Akıllı olduğu kadar duygulu, hassas ve merhametlidir. Erkek olmasına karşın modayı yakından takip eder ve her zaman şık ve temiz giyinir, hatta bir erkeğe göre süslü sayılır. Onun geçtiği yerlerde arkasından gelenleri etkileyecek parfümünün kokusu kalır. Güzel ve şık yerleri, yiyecekleri, sofraları hem sever hem de kendisi de hazırlamaktan keyif alır. İstikrarlı bir çalışma hayatı olursa kendini mutlu hisseder. Aksi takdirde oradan oraya savrulabilir. Maddeyi burcun kadını kadar önemli bulmaz, konforlu bir hayat sürecek kadar kazanması onun için yeterlidir.

Görmediği şeylerden etkilenir, tedirgin olur, ancak somut şeylerin arkasından güvenle gider. Bu erkek de tıpkı burcun kadını gibi sert ve kaba sözlerden huzursuz olur, tartışmalardan hoşlanmaz. Fakat ne gariptir ki tartışmanın konusunu ortaya kendisi atar ve nedenini anlamakta zorlanabilir. Terazi erkeğinin kibarlığı kadınların kalbini hep fetheder. Burcun erkeği doğum tarihine göre değişmekle birlikte genel olarak çapkındır. Hoşlandığı kadına öyle hoşluklar yapar ve öyle iltifatlar eder ki o kadın da Terazi erkeğinin kendisine âşık olduğunu sanır. Örneğin, otomobilin kapısını açarak kadının binmesini bekler, yemeğe gidildiğinde sandalyesini, paltosunu tutacak kadar kibar ve naziktir. Pek çok maceralı ilişki yaşaması da mümkündür. Burcun erkeği bekâr kalmayı tercih edebilir. Ancak kendisi kadar güçlü bir kadınla karşılaştığında aşk duygusu onu çarpar. Eğer âşık olacağı kadını bulursa evliliği düşünür. Evlendiğinde de kadınının her daim bakımlı, şık ve uyumlu olmasını ister. Sert koşullara, zorluğa gelemeyen, strese dayanıklılığı olmayan Terazi erkeği, çocuk sahibi olduğunda çocuğu için yapamayacağı şey yoktur. Eğer gereğinden fazla uyumaya ihtiyaç duyarsa -ki kaliteli uyku yaşamında oldukça önemli bir yer tutar- ya içinden çıkamadığı önemli bir problemi vardır ya da âşık olup iki kişi arasında kalmış demektir.

Terazi erkeği aşk acısını nasıl karşılar?

Terazi erkeği âşık olduğunda hem duygusal hem de cinsel paylaşımın uyumuyla ayrılığı düşünmez, istemez ve buna sebep olacak davranışlardan kaçınır. Sevdiği, evlendiği kadın bu aşkı hep taze ve coşkulu tutarsa sorun çıkmaz; çünkü Terazi erkeği düzenli yaşama önem verir, huzurunun kaçmasını, dengesinin altüst olmasını kesinlikle istemez. Burcun erkeği ancak aşkı zedelendiğinde, huzuru kaçtığında ve dengesi bozulduğunda arkasına bakmadan giden, ayrılan, terk eden taraf olur. Dolayısıyla kendini çabuk toplar ve yeni maceralara hızlı bir başlangıç yapar. Ayrılığı kadın isterse, yani terk edilirse işte o zaman paramparça olur. Bunu kolay kabullenemez. İşine gider gelir, sorumluluklarını yerine getirir; fakat derin bir sessizliğe bürünür. Etrafındaki herkes huysuzluğundan nasibini alabilir. Saçı sakalı birbirine karışır, aynı giysilerle günlerce dolaşır. Bulduğu her köşede uyuyakalır. Alkole yönelir, hatta alkol komasına girdiği bile olur. Kendini toplaması, yine neşeli havasına dönmesi zaman alır.

Fal Bak

De Weegschaal wordt beschouwd als het teken van evenwicht en harmonie.

Bir önceki yazımız olan Başak Burcu İş ve Para başlıklı makalemizde başak burcu, İş ve para hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment