YILDIZLAR NE SÖYLÜYOR?

Çin zodyakı bağlamında incelediğimizde, ünlülerin birlikteliklerini analiz etmek oldukça kolaydır. Çoğu insan oyunculara aşina olduğundan, gelin şu hoş çiftin birlikteliklerini neden sür düremediğine bir bakalım.
Georgia doğumlu Julia Roberts 28 Ekim 1967 tarihinde kaprisli bir Keçi olarak dünyaya geldi. Sevgililerinin listesini çıkarsanız, yarım kilometreyi bulur herhalde. Nişanlandığı sevgilisi aktör Keifer Sutherland’den kısa süre evli kaldığı Lyle Lovett’e kadar bütün sevgilileri göz önünde bulundurulduğunda, bu dünyaca ünlü Keçi, hercai kadınların kraliçesi gibi görünüyor. Bu “Özel Kadın”ın parlak kahverengi gözlerine bir bakın, gözlerinin neden en çekici yeri olduğunu anlayacaksınız.
Julia Roberts’ın birçok âşığımdan biri olan ünlü televizyon yıldızı Benjamin Bratt ise 16 Aralık 1963 tarihinde bir Tavşan olarak dünyaya geldi. Keçi ve Tavşan’m ortak kaderi çok iyi çizilmiştir ve sevgi dolu bir çift olurlar. Her ikisi de birbirini takdir eder ve her ikisi de birbirini karşısına almaz. Julia Roberts ve Bratt üç yıl boyunca birlikte olsalar ve birbirlerinin kalplerini ele geçirmiş gibi görünseler de, ilişkilerinde yolunda gitmeyen bir şeyler vardı.
Dişi Keçi, fikirlerini rüzgar kadar hızlı değiştirir. Kararsız ruhları onların kenarda köşede kalmış daha iyi bir şeyler olduğuna inanmalarını sağlar. “Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür” felsefesini güderler. Bratt, Tavşanların yapma eğiliminde oldukları şeyi, yani bağlanmak ve bir aile kurmayı istemişti. Oysa Keçi otlamayı seviyordu ve Meksikalı filminin setinde kameraman Da niel Moder’le tanışana kadar da kimseye bağlanmak istemiyordu. Bu ikisi Temmuz 2002’de evlendiler ve şimdi iki çocukları var.
Buda’mn yanına dokuzuncu sırada gelen Maymun, zihinsel çevikliği temsil eder. Maymunların hızlı ve canlı bir zihinleri vardır ve keskin zekâlarının eşi yoktur. Günlerini, planlanmış senaryolarla ve ustaca tasarlanmış programlarla geçirirler; yollarına çıkan insanlara karşı hile kullanmazlar. Maymunlar, geleneklere karşı koymayı ve hayatlarını kendi istedikleri gibi yaşamayı severler.
Maymun Yılları: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968,
1980, 1992 ve 2004
(Ocak ve Şubat ayında doğanlar: Bkz. Tablo 1 Doğum Tarihine Göre Burçlar)
Ünlü Maymunlar: Jim Morrison, Mahotma Gandhi, Le onardo da Vinci, Elizabeth Taylor, Michael Douglas, Jenif fer Aniston ve Tom Hanks
Mevsim: Yaz
Olumlu Özellikler: Zeki, matrak, işkolik, becerikli, canlı, kavrayışı yüksek ve coşkulu
Olumsuz Özellikler: Hilekâr, egoist, boş konuşan, sâda kâtsiz, prensipsiz ve kendini beğenmiş

 

 

 

Bir önceki yazımız olan DİŞİ KEÇİ’NİN KALBİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • reply Soner ,

  Hayatımda neler olcak iş aşk sağlık iş ve para durumum iyi değil bunlar olmuca hiç biri iyi olmuyor

  • reply Serap ,

   Aşk hayatım okacakmi

   Leave a comment