Faydalı linkler : BİZE ULAŞIN | HAKKIMIZDA | REKLAM VER | GİZLİLİK POLİTİKASI | SİTENE EKLE

Hayatınızda cevap almak istediğiniz sorularınızı en alttaki yorum alanından yazıp sonra falınızı açın, ne kadar detaylı yazarsanız o kadar net yorumlar alırsınız "Burcunuz, yaşınız, medeni, durumunuz vs vs"

TAROT UYGULAMALARI

Albüm

Bilginizi artırmayı sağlayacak en akıllıcı şey bir Tarot albümü yapmaktır. Büyük bir fotoğraf albümü bu iş için uygundur. Arkalı önlü her bir albüm yaprağı, bir kartı temsil eder. Her bir kartın sembolize ettiği şeyleri gösteren resimleri, dergi, gazete vb.den kesip, sayfalan bunlarla doldurun. Tablolâr, şiirler, deyimler ve atasözleri de dahil edilebilir. Yıllar geçtikçe albüme yerleştirdiğiniz ilk fotoğraflara yenilerini ekleyebilirsiniz, bu şekilde güzel ve sonsuza dek kalıcı, kişisel bir Tarot hâzinesi yaratmış olursunuz*.

Tarot Uygulaması

Bu dersin esas amacı, Tarotun pek çok kehanet yönünü tanıtmaktır. Kartlar hayatımızı temsil ettiği için, tıpkı bir define avı gibi Tarot da her yerde keşfedilebilir.

Bir kitap okuduğunuzda, karakterleri ve onların durumlarını Saraylı, Arkana Majör ve Arkana Minör gibi düşünebilirsiniz. Aynı şey sinema, televizyon, gazete makaleleri için de uygulanabilir. Hepsi kişiler, olaylar ve erdemler halinde 3 ana kategoriden ibarettir. Hassasiyetinizi artırmak için bu egzersizleri deneyin.

Tarot kostüm partisi her zaman eğlencelidir, özellikle bir grup atmosferinde kartlan öğrendiğiniz için, katılımcılar kartlardaki karakterler, özellikle Arkana Majördekiler gibi giyinir.

Kişinin bir kartın rolünü oynadığı ve bir grup insanın onun ne olduğunu tahmin etmeye çalıştığı oyunlar da bir öğrenme aracıdır.

Turumuzun bu noktasında, Tarot çalışmaya ilk başladığınız noktaya geri dönelim. Tarot destesindeki ilk favorileriniz ve hoşlanmadıklarınıza kaydettiğiniz sayfaya geri dönün. İçgüdüsel seçimlerinizin neler söylediğini görebiliyor musunuz? Ne kadar ilerleme kaydetttiğinize bakın! Size yabancı gelen sembol ve sayılan hatırlıyor musunuz? Artık o kadar yabancı görünmüyorlar. Tarot kartlarını kendi konularında tanımlayan yeni ve değerli bir dil öğrendiniz. Sihir, öğrendiğiniz yeni Tarot dili kullanılarak bir şeyi aklın gözüyle tahmin etme olarak yorumlanabilir.

Tarot hayatın resmidir. İnsanlar Saraylı Kartlan ile tanımlanır, günlük olaylar Arkana Minörle, düşünceler ve ibret alınacak olaylar Arkana Majör ile gösterilir.

Bizim için, tüm gördüğümüz ve yaptıklanmızda Tarotun tamamıyla bizi çevreleyen ve büyüleyen felsefesini bularak, Tarotla yaşamaya ve nefes almaya başlamak önemlidir. Örneğin şu anda bu yazıyı yazarken kendimi Tılsımların Sekizlisindeki, kitap yazma konusundaki bir çırak gibi hissediyorum. Müsvettemi tamamladığımda ve çalışmamın başanlı bir şekilde yayınlandığını gördüğümde, Tılsımların Üçlüsü ve Güneş Kozu olacağım. Tılsımların Üçlüsü, başanlan iş için ödül alan ustayı canlandırır. Güneş kozu, tehlikeli bir işin başanyla tamamlanmasını gösterir. Başka deyişle, Tarot kartlan arasında Tılsımların Üçlüsü olarak kendimi düşünebilirim. Sıkı çalışan, içtenlikle çabalayan ve biraz başan elde eden sizin gibi bir çırak olarak başladım işe.

Hayatımızdaki hemen hemen her şey, bir ya da iki Tarot kartı ile karakterize edilebilir. Ardında yatan düşünce, tüm yaptıklanmızın bir parçası olarak, onlan düzenleyerek, kartı bizzat canlandırmaktır.

Uygun Tarot kartlarını belli bir sıraya göre dizerek, gününüzü anlatın. Bu deneyiminizi bir arkadaşınız, sevgiliniz ya da Tarot öğrencilerinden biri ile paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu, biriyle iletişim ve temas kurmanın bincik yoludur. Eğer bu kişi Tarotu iyi bilmiyorsa, kartlarla sizin çözümünüzü yorumlamak için bu kitabı kullanabilirler. Bu ödev, Tarot kart terimleriyle düşünmenize yardımcı olması, dolayısıyla bilginizi kuvvetlendirmesi, kartların kullanımı ve yorumlanması açısından önemlidir. Bu ödevi bir hafta yapın. Günlük yaşamdaki kişiler ve yaptığınız faaliyetler kadar his ve düşüncelerinizin nasıl olduğunu da eklemeyi unutmayın.

Sitemizi Paylaş Sana Özel Yorum Kazan
facebook-sharetweet-it

Sitemizi Facebook veya Twitter'da paylaşın ardından bize mail adresiniz ve sorunuzla birlikte buradan gönderin size özel gelecek falınız mailinize gelsin.


 1. Yeşim dedi ki:

  09.10.1978 terazi iş durumum ne olacak?

 2. mehmet anıl kara dedi ki:

  mehmet anıl kara 05.02.1994 kova burcu

 3. Hilal dedi ki:

  Adım hilal 18 yaşındayım sevgilimden yeni ayrıldım hala onu seviyorum aldatıldım.terazi burcuyum

 4. serengul dedi ki:

  is hayatim nasil olacak

 5. esra dedi ki:

  acaba hamile kali miyim bu ay

 6. musa dedi ki:

  karwida beni neler bekliyor???

 7. neslihan dedi ki:

  27.03.1992 iş durumum ne olacak iş ariyorum

 8. Darul dedi ki:

  S. ile ilişkimizde neler olacak? Bana karşı hisleri nedir? Ben 14 mart 1976 doğumluyum. Ş ise 15 Mayıs 1967.
  Ş. İle ilişkimiz var.

 9. aysun dedi ki:

  Aysun ben evliyim 27 yasindayim evliligimde cok sorun var aldatiliyorum.ve buyuklerle beraber oturuyorum hayatim nasil sekillenecek merak ediyorum

 10. Zerrin dedi ki:

  Merhaba. 3 yıldır yüz cildimle ilgili sağlık problemleri yaşamaktayim her gün daha da artan.en son tedavi aldığım hekim daha kötü yaptı.umutlarım tükendi.çözüm nerede.goremedigim ne? Tedaviyi çözümü ne zaman Nerede bulacağım? Eski sağlıklı haline kavusabilecekmi.

 11. Leyla dedi ki:

  Adım Leyla. 21 yaşındayım. Evliyim. Evliliyim yolunda gitmiyor. Hayatım nasıl olacak değişecek mi?

  • Fikret dedi ki:

   Yaklasik olarak 1 ay önce bitmis olan iliskim yakin zamanda nasil bir ilerleme kaydececek ufukta tekrar bir birlesme sozkonusumu?


İsim: *

Mail: *

20 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)