Koç Burcu

Hayatınızda cevap almak istediğiniz sorularınızı en alttaki yorum alanından yazıp sonra falınızı açın, ne kadar detaylı yazarsanız o kadar net yorumlar alırsınız "Burcunuz, yaşınız, medeni, durumunuz vs..."

Astrolojik takvime göre yılın ilk burcu olan koç, genel olarak yeniliklerin ve başlangıçların burcudur. Koç burcuna sahip insanlar; hayatın her zaman tadını çıkarmak isterler ve bu yönde meyillidirler. İç güdülerine son derece güvenen ve içlerinden nasıl geliyorsa doğruluğuna ve yanlışlığına bakmadan hareket ederler.

Koç burcuna mensup insanlar  ileri derecede gelişime açık olmakla beraber son derece girişken yapıya sahiptirler. Genel olarak zeka seviyeleri yüksektir.

Koç burcunun en belirgin özelliklerinden bir tanesi yarım kalmış ve halledilememiş işlerden hoşlanmamaları ve bunu kendilerine dert etmeleridir. Aynı zamanda çok sabırsız olan koç burcu insanları uzun soluklu işlerden hoşlanmazlar örneğin kredi kartı ile alışveriş yapsalar bile tüm borcu hemen öderler.

Koç burcu insanları yaptıkları işlerde ve yaşayış tarzlarında engellenmekte hoşlanmazlar, engellendiklerini anladıkları anda saldırgan bir yapıya sahip olurlar. Bu özelliklerinden dolayı kendini beğenmiş ve bencil olmakla her zaman suçlanırlar.

Koç burcundaki insanlar çevreye pek fazla aldırış etmezler ve her şeyi çok zor beğenirler. Sürekli olarak yeni şeyler keşfetmek isterler ve yeni işler yapma hislerini bir türlü bastıramazlar.

Erkek Koç, dişi tarafıyla temas halindedir ve bundan da gurur duyar. Doğaya saygı duyar ve kendini hanım evladı gibi his setmeksizin kendi güzelliğinin tadını çıkarır. Israrcıdır ve diğerlerinin onun isteklerine uymasını sağlamada oldukça başarılıdır. Örneğin eğer bir bayan onun evlenme teklifini reddederse, bir başka nişan yüzüğü alacak ve bir düzine gül ve duygularını anlatan bir şiir eşliğinde, aynı kadına yeniden evlenme teklifinde bulunacaktır.

Onu kim geri çevirebilir ki? Para harcamak erkek Koç’nin en büyük zevklerinden biridir. Eğer hayallerinin kadınını elde etmesine yardımcı oluyorsa, her şey süperdir.

Bir çocuk kadar zayıf olmasına rağmen, yaşlandıkça, göbeği kemerinin üzerinden sarkar hale gelene kadar genişleyecektir.

Yeme alışkanlığını kontrol altına almadığı sürece, sağlık sorunları için birinci aday olacaktır.

Koçlar, diğerlerine patronluk taslamaktan rahatsızlık duyarlar ve bir ekibin parçası olabilecekleri bir işi tercih ederler. Bir muhasebeci, borsacı, yazar ya da belki bir doktor olurlar. Ama bu kendi kendilerinin patronu olmayacakları anlamına gelmez. Çoğu kendi işinin patronudur. Tek istedikleri şey bütün yükü kendi omuzlarında taşımamaktır.

Bu açıdan, Boğalara çok benzerler ama daha az çalışkan ve daha fazla avaredirler, karşılarına iyi fırsatlar çıktıkça iş değiştirirler.

Erkek Koç, minnettarlık gösterileriyle kendini bulur. Saygı görmek ve imrenilmek ister. Harika bir baba olur ve izleme ya da katılma fark etmeksizin spor faaliyetlerinde çocuklarıyla birlikte zaman geçirmeyi sever. İş yerinden çok evde olmayı tercih eder, bu yüzden yaşamak için konforlu bir yere sahiptir. Bu bir kale olmak zorunda değildir, rahat bir ev olsun ona yeter.

Leave a comment