Faydalı linkler : BİZE ULAŞIN | HAKKIMIZDA | REKLAM VER | GİZLİLİK POLİTİKASI | SİTENE EKLE

Hayatınızda cevap almak istediğiniz sorularınızı en alttaki yorum alanından yazıp sonra falınızı açın, ne kadar detaylı yazarsanız o kadar net yorumlar alırsınız "Burcunuz, yaşınız, medeni, durumunuz vs vs"

Deli XX Yargı
Masum Deli, denenmemiş ve tecrübe edilmemiş bir hayat sunar ve 0 ile XX kartlan arasındaki tüm aşamalan tecrübe ederek bilgelik ve ruh dolu niteliklerin tümünü kazanır.

I Büyücü XIX Güneş,
Sihirbaz görebildiği tüm içsel ve dış dünyaları yaşamaya ve aydınlatmaya başlar ; aynı ışığı göremediği alanlara da yansıtarak onları aydınlatır. Ölüler diyarına ya da bilinç dışı kuşkulara uzanabilir ve Güneş ile simgelenen aydınlığın ve farkmdalığm ışığı ve boyutuna uzanabilir. Sihirbazlık, simya, astroloji ve sembolizm Rönesans’da gelişerek en görkemli zamanlarını yaşadılar.
Sonsuzluk Çarkı

II Baş Rahibe XVIII Ay
Peçeli tanrıçanın doğaüstü imparatorluğunu, dünyada ay ve ayın etkilerini simgeleyen Ay paylaşır. Tanrıça kadınm kendisinde bulunan gizem dünyasının kapılarını, keşif ve bilgi meraklısı Deli’ye aralar.

IH İmparatoriçe XVII Yıldız
Tanrıçanın iki yüzündeki anlam burada ortaya çıkmaktadır. Tanrıça, İmparatoriçe olarak verimli ve doğurgan anneyi simgelerken , Yıldız olarak da ilhamın, rehberliğin ve umudun çıplak tanrıçası olarak gösterir kendini. Kadın tanrılara orta çağ Kilisesi’nde şüpheyle bakılırdı. Yine de, sözünü ettiğimiz bu period, Bakire Mary’nin uzun süre etkisi ve gücünü koruduğu, adeta ona ait değerlerin yeşerdiği bir dönemdi. Rönesans dönemi boyunca, tanrıçalar ilhamını klasik pagan kaynaklarından alan ressam ve heykeltraşlarm eserlerine bir çok defa yansımışlardır.

IV İmparator XVI Kule
Esas olarak bu iki çift, aydınlanma aracılığıyla eril kuralların (İmparator) dönüşümünü ve geçerliliğini yitirmiş değer ya da inançların yıkımını (üzerine şimşek çakan Kule) simgeler. Bu çiftin oluşumunda politik bir mesaj niyet edilmiş olabilir; İmparator Devlet’in simgelerken, Kule de Rönesans döneminde Kutsal Roma İmparatorlu ğu’nun çöküşünü belirtmektedir. Bu mesaj özellikle Gnostikler, Kat harlar ve Rönesans ile ortâ çağ döneminde kendi dininin inançlarına karşı gelen diğer grupların inanç ve düşünceleri üzerine kurulmuştur.

V Baş Rahip XV Şeytan
İmparator ve Kule çiftinde olduğu gibi, birbirlerine geleneksel olarak düşman olan bu çiftte de, orta çağ rahipler sınıfının dünyevi güçleri ile kötü yaradılış hakkında dolaylı politik bir mesaj sezinlenir. Fakat; bu kombinasyon aynı zamanda, parlak sağduyu ve akim ( Baş Rahip / Papa ) gücü ile içgüdünün ( Şeytan ) gücü arasındaki sonsuz kuvvetler bileşimini de simgeler. Akıl içgüdüden ayrıldığı zaman cansız ve yanıltıcıdır, içgüdü ve önsezinin şekillenmesini ve yapılanmasını sağlayan şey de yine akıldır. Bu birliktelik Yunan mitolojisinde de, aklın tannsı Apollo ve içgüdüsel anarşizmin tanrısı Dionysus’un birlikteliği ile anlatılır.

Sitemizi Paylaş Sana Özel Yorum Kazan
facebook-sharetweet-it

Sitemizi Facebook veya Twitter'da paylaşın ardından bize mail adresiniz ve sorunuzla birlikte buradan gönderin size özel gelecek falınız mailinize gelsin.


 1. Arzu dedi ki:

  Bu yil evlenecekmiyim. Istediyim kisinin ailesi goruculuye gelecekmi?

 2. Güral yener dedi ki:

  Bekar 40 yaş revayete göre Koç Burcu evlilikte umutsuz

 3. Gural yener dedi ki:

  Yaş 40 bekar

 4. ege dedi ki:

  yaş 34 burc balık bekar.yeni guzel paylasımlarım olucak mı

 5. Hamayil dedi ki:

  Evlilik hayatim nasil gidiyor ve nece olacaq

 6. güler dedi ki:

  efkan beniseviyormu,bana dönecekmi,gelecek varmı

 7. Elif dedi ki:

  Zafer bana geri donecekmi beni seviyor mu


İsim: *

Mail: *

10 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)