Yengeç Burcu

Hayatınızda cevap almak istediğiniz sorularınızı en alttaki yorum alanından yazıp sonra falınızı açın, ne kadar detaylı yazarsanız o kadar net yorumlar alırsınız "Burcunuz, yaşınız, medeni, durumunuz vs..."

Yengeç Burcu

20 Haziran — 22 Temmuz

Element: Su

Sembolü: Yengecin kıskaçları

Niteliği: Öncü

Anatomisi: Mide, göğüs

Kutupluluk: Yin/dişil

Renkleri: Gümüş grisi, inci beyazı

Yönetici gezegeni: Ay

Hayvanları: Kabuklu deniz canlıları, inek, tavuk

Düşüncesi: Kalbimden geçenlere inanırım

Mitler/Efsaneler: Herkül ve Yengeç, Asherah, Hekate

Değerli Taşı: İnci

Evi: Dördüncü Ev Güçlü

Taşları: Aytaşı, krizokol

Zıt Burcu: Oğlak

Anahtar Sözcüğü: Hissediyorum

Çiçeği: Hezaren çiçeği

Şifresi: Çabuk kavrama, hassasiyet

Yengeç burcu ay tarafından yönetilen tek burçtur. Sorunları hemen halletmek yerine, ertelerler ve düz yoldan halletmeyerek alternatif yollar aralarlar. Sürekli birileri yada bir şeylerin kendilerine zarar verecek hissi içerisindedirler. Bir eve, bir aileye, eşe, iyi bir dosta sürekli ihtiyaç duymaktadırlar. Aşırı derecede hassas olan yengeç burcu mensupları, sürekli depresyona girmeye hazır beklerler

Yengeç Burcu Kadınları

Çok iyi niyetli olmaları en belirgin özellikleridir, Son derece hassas, Duygusal ve romantiktirler, iyi niyetlerinin herkes tarafından taktir edilmesini ve karşılık bulmasını isterler. Örf ve adetlerine bağlı kalmak onların hayatlarının vazgeçilmezidir. Son derecede uyumlu olurlar ve ortama ayak uydurmakta zorluk çekmezler.  6. Hisleri çok kuvvetlidir ve hisleri sayesinden insanların içlerinden geçenleri tahmin edebilirler

Yengeç Burcu Erkekleri

Yengeç burcu erkekleri, suskun, ağırbaşlı ve son derece sakindirler. Sevgi ve saygı onların hayatlarında her şeyden daha önemlidir. Çok fazla severler ve bu yüzden hataları fark edemezler. Sevdikleri zor durumda kaldığında feda edemeyeceği hiç bir şey yoktur.  Ev yaşamına eşlerine ve çocuklarına çok aşırı derece düşkündürler.

Yengeç Burcu Güçlü ve Zayıf Yanlarınız

İnsanlar sizi anaç ve eğitici biri gibi görürler. İnsanların hislerine duyarlı, nazik birisiniz. Bu özellikleriniz yüzünden sizin pısırık, saf olduğunuzu düşünenler çıkabilir. Ama hiç ilgisi yok! Gerektiğinde karşı çıkmayı da biliyorsunuz ve kolay kolay da geri çekilmiyorsunuz. Bu gücünüz ve metanetiniz, sizi hafife alanları çok şaşırtıyor.

İç dünyanızda her şey yolunda ve güvendeyken dışarı karşı çok iyi oluyorsunuz. Güvende olma, güvenlik sağlama ihtiyacı, güçlü aile bağları ve mutlu olduğunuz, kendinize güvendiğiniz sıcak, huzurlu bir yuva kurmanızı sağlıyor.

Yengeç Burcu Ay tarafından yönetilir, çabuk değişen bir ruh hâliniz var. Bir an çok neşeliyken bir anda moraliniz bozulabiliyor. Duygularınızı gizlemek için koruyucu bir kabuk altına saklandığınızdan sizi bir tek en yakınlarınız gerçekten tanıyabilir. Çabuk kavrayan birisiniz. Başkalarının göremediğini görebiliyorsunuz. Ancak çevrenizdekilerden hem olumlu hem de olumsuz titreşimler aldığınız için bulunduğunuz ortama çok dikkat etmelisiniz.

Yengeç Burcu olarak duygulu ve sadık bir yapınız var. İnsanları rahatlatıyorsunuz. Özel günleri unutmuyorsunuz. İnce düşüncelisiniz ve yıllar sonra da olsa bunun karşılığını alıyorsunuz. Ancak kötü anıları da unutmuyor ve hata yapan birine ikinci bir şans pek tanımıyorsunuz.

Yengeç Burcu İş ve Para

Hangi meslekten olursanız olun, liderlik potansiyelinizi kullanabileceğiniz ve bağımsız olabileceğiniz bir işiniz olmalı.
Bazı Yengeçler girişimci olurlar, bazıları da kendi işlerini kurup emlak işleri yaparlar. Öğretmenlik, Yengeçler için ilgi çekici bir meslektir ama bütün gün masa başında oturmayı sevmezler.

İş yerinde eğitim olanakları ilginizi çeker, insanlara ve fikirlerine değer verilen, mutlu, olumlu bir çevrede performansınızın doruğuna çıkarsınız. Yetenek ve becerilerinizin karşılığı olan geliriniz kadar ahlaki tutum da sizin için çok önemlidir.

Maddi güvenliğiniz, duygusal güvenliğiniz kadar hayatidir.
Ev sahibi olmak, uzun vadeli yatırımlar, tasarruf etmek içinizi rahatlatır. Almayı kafanıza koyduğunuz lüks mallarda pazarlık etmekte çok ustasınız. Bazı Yengeçler bu işi abartıp milyonları olsa bile cimrilik etmeye başlarlar. Siz de varyemezlerden biriyseniz, paranın harcandıkça çoğaldığını hatırlatmak isteriz.

Yengeç Burcu İlişkileriniz

Arkadaşlarınızın kalbinizde özel bir yeri var ve yakın çevrenize kendinizi adamış durumdasınız. Az sayıda arkadaşınız var, onların yanındayken olduğunuz gibi davranabiliyor ve bu yüzden bu arkadaşlıklara çok değer veriyorsunuz. Yakın dostlarınıza içinizi açıyor, mesafeli olduğunuz kişilerden ise kendinizi gizliyorsunuz. Hareketli partiler yerine, arkadaşlarınızla çıktığınız sakin akşam yemeklerini tercih ediyorsunuz. Yengeç burcunda olanların pek çoğu yeni insanlarla tanıştığında gergin olur.

İlişkileriniz içinde en önemli olanı ailenizdir. Ailenize güçlü bağlarla bağlısınız ve güvenliğe çok önem veriyorsunuz. Ailenizden birine kızsanız bile uzun süre küs kalamıyorsunuz. Akrabalarınızla yakın ve sıcak ilişkiler kurmak istiyorsunuz. Size göre aile, ilişkilerin en yücesidir. Bu yüzden Yengeç burcundan olanlar bir aile sahibi olmak isterler. Çocukların bazen zor yoldan öğrenmeleri gerektiğini unutmayın ve onlara güvenli bir ortamda kendilerini sınamaları için fırsat verin.

Ruh ikizinizi bulmak biraz zaman alacaktır. Çok seçici biri olduğunuzdan, doğru insanı beklemek istediğinizden değil ama sadece tutku, tek başına kalbinizi kazanmaya yetmez. İlişkide güven duymak istersiniz.

Yengeçlerin çoğu, hayatlarının aşkını akranlarından çok daha sonra bulurlar. Bu sabırlarının karşılığında da genellikle kendilerine uygun bir eşle evlenirler. Zıt burcunuz Oğlak ile iyi anlaşabilirsiniz ya da su burçlarından Akrep ya da Balık’ta
aşkı bulabilirsiniz. Koç ve Terazi size uygun burçlar değildir ancak Boğa ve Başak’ın mantıklı tavırları hoşunuza gidebilir.

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu

 • reply asklmln asklylm ,

  bende yengec burcluyum ve bende aklrep burclu bir cocu seviyorum

  • reply ayşe ,

   Süper ya

   • reply ayşe ,

    Ya çok doğru herşeyi inanamiyorum ama tabii bazi seyler yanlis ama o yanlislar onemsiz ay hala inanamiyorum ailemi cok seven biriyim ve ayni sey yaziyor yazida oha ya

    • reply Ayşen ,

     Aşk

     • reply rabis ,

      Beklediğim bir haber var nasıl sonuçlanacak?

      • reply Boğa Burcu Haziran Ayı | FalBakma.gen.tr ,

       […] Yengeç Burcu […]

       • reply remziye ,

        ben yengec burcuyum ama bir koçu seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz

        • reply nahide ,

         Tüp bebek tedavisine gidiyorum olacak beral ediyorum

         • reply atce ,

          hayatim ben tanistim stevena uzakta bulunuyor evlenmek istiyorum onunla birlikte olabilirsmi kendine gorusecesmiyis

          • reply Fal Bak | Fal Bakma ,

           […] Yengeç Burcu […]

           Leave a comment