Faydalı linkler : BİZE ULAŞIN | HAKKIMIZDA | REKLAM VER | GİZLİLİK POLİTİKASI | SİTENE EKLE

Hayatınızda cevap almak istediğiniz sorularınızı en alttaki yorum alanından yazıp sonra falınızı açın, ne kadar detaylı yazarsanız o kadar net yorumlar alırsınız "Burcunuz, yaşınız, medeni, durumunuz vs vs"

Boğa Burcu

Astrolojik takvime göre 2. Burç olan boğa burcu insanları, sorumluluk sahibi olurlar ve genelde sabırlıdırlar. Sabırları sayesinde soğukkanlı olmayı başarabilen boğalar, çalışkandırlar. Dizi olarak özellikleri; güçlü, sakin temkinli, inatçı ve pratik olurlar. Sevgi ve ilgiye her zaman muhtaç olmuşlardır, bu yönleri ile ilişkilerinde sahiplenici ve sadık bir izlenim sergilerler. Genelde ilgi çekmek için bazı hareketler yaparlar ve her ortama kabul edilmeye çalışırlar.

Maddiyat konusunda cimri dediğimiz özelliklere sahiptirler. Uyumlu olmalarına karşın çevrelerinden kabul görmez iseler kavga dahi çıkarabilirler. Azimli ve kararlı bir yapıya sahiptirler, yaptıkları işin karşılığı olarak maddiyatın yanı sıra aferin tebrik gibi duyguları da duymak bilmek isterler. Çatışmaya girmekten kaçınırlar, sabit fikirlidirler fakat bu diğer insanların fikirlerine saygı duymadıkları anlamına gelmez, iyi bir dinleyicidirler fakat konuşmacıların sözünü sık sık keserler.

Bazen lafa girmeme dürtülerini bastıramadıkları için konuşmacılardan sürekli tepki alırlar. Sahiplenme duyguları ile sevdiklerini bazen sıkabilirler, çatışmalara girmekten kaçınmaz sürekli kavga edebilirler.  Fakat bu kavgalar ve çatışmalar çok sık sürmeden engellenebilir.

Boğa, kendi suskun doğalarını tamamlamak için güçlü isteklere sahip kişilerle takılmayı severler. Çoğu insan, Boğaları eğlenceli partnerler, dostlar, iş arkadaşları ya da aile üyeleri olarak görür. Oynamayı seven çalışkan insanlardır. Kişiliklerinin yaratıcı ve düzensiz kısımları arasında bir denge kurulduğunda en iyi şekilde çalışırlar ancak aşırı strese maruz kaldıklarında bu dengeyle bile gereksiz yere endişelenebilirler.

Boğalar destekçidir. Bir ekibin bir parçası olmaktan hoşlanırlar çünkü bu onları zayıf kararlar almaya neden olan eleştiriye maruz kalmaktan korur. İşler kötü gittiğinde bunun kendi hataları olmadığını söylerler. Bu bütün ekibin hatasıdır. Boğa burcu kışkırtılmaktan ya da kızdırılmaktan hoşlanmazlar. Kınanmaya karşı aşırı hassastırlar ve kolayca ağlayabilirler.

Boğalar pasiftir; dikkât çekmek ve onaylanmak için can atarlar ve sonsuz aşklarını bulmanın hayaliyle yaşarlar. Bir an sessiz ve çekingen; bir dakika sonra ise kararlı ve konuşkan olabilen karmâşık kişilerdir.

Boğa burcu doğum günleri, yıl dönümleri ve önemli günleri hatırlamada oldukça iyidir. Kafalarında bir takvim tutarlar ama beyinlerinde çok fazla şey olduğundan hatırlamak istedikleri şeyleri bir kenara not da ederler. Boğalar, kalplerine yakın olan kişiler onların özel günlerini unuttuğunda bunu kişisel olarak alırlar.

Eğer Boğa burcunda bir arkadaşınız, sevgiliniz ya da bir akrabanız varsa, özel günlerinde onları aradığınızdan ya da bir kart gönderdiğinizden emin olun.

Boğa’nın iyimser bir yüreği vardır, ancak iyi duygularının sabote edilmesinden endişelenir. Duygusal olduğu için televizyon ve gazetelerdeki kötü haberlerden uzak durmalıdır. Sadık Boğa’nın hassas ruhu, bu sorunları kendilerininmiş gibi algılar ve günler boyu bunlar için üzülür. Boğa, şiddet içeren ve onları üzen filmlerden de uzak durmalıdır ancak belgeseller ve romantik komedilerden büyük zevk alır.

Bilimsel Veriler

Element: Toprak

Sembolü: Boğa başı

Niteliği: Sabit

Anatomisi: Boğaz, boyun

Kutupluluk: Yin/dişil

Renkleri: Yeşil Yönetici

Gezegeni: Venüs

Hayvanı: Sığır

Düşüncesi: Kendime ve diğerlerine güvenirim

Efsaneler: Isis ve Osiris

Değerli Taşı: Zümrüt

Evi: ikinci Ev Güçlü

Taşları: Elmas, Mavi akik taşı, pembe kuvartz

Boğa Burcu  Güçlü ve Zayıf Yanlarınız
Kararlılık, irade, bir işi bitirene kadar peşini bırakmama gibi nitelikleriniz, sizi diğerlerinden ayırır. Bu üç nitelik, iş hayatınızda, kişisel hedeflerinizde ve ilişkilerinizde size hayatınız boyunca faydalı olacaktır.

Ancak aşırıya kaçarsanız bu sizi kibirliliğe kadar götürebilir ve amaçlarınızdan sapabilirsiniz. Dikkatinizi önemli konulara vermeyi ve diğer şeyleri akışına bırakmayı öğrenmelisiniz.

İstikrarlı, çalışkan yapınız sizin güçlü yanmızdır. Her şeyi kendi yöntemlerinizle yapma eğilimindesiniz. Daima başarılısınız, bazen diğerlerinden öndesiniz. Sizi yolunuzdan neredeyse hiçbir şey alıkoyamıyor. Bu istikrarlı enerji, çevrenizdekilere de güven veriyor.

Boğa burcu değişmeyen, rutin şeylerde güven bulur. Ama bazen değişim iyidir, aksi hâlde monotonlaşır ve fırsatları de ğerlendiremeyebilirsiniz. Kaçınılmaz olandan kaçmaya çalışmak yerine, bir kez olsun işlerin değişmesine izin verebilirsiniz.

Konfor seviyenizi yavaş yavaş yükseltin.
Yönetici gezegeniniz Venüs, sizde sahiplik duygusunu çok geliştirmiştir. Eviniz kullanmadığınız bir sürü ıvır zıvırla dolu olabilir. Bir gün ihtiyacınız olabileceğini düşünerek hiçbir şeyi atamama gibi bir huyunuz var.

Bunun sebebi duygusal güvensizliğiniz olabilir. Öte yandan, biriktirdiğiniz onca şey günün birinde değerli parçalara dönüşebilir.

Boğa Burcu

Boğa Burcu

Sitemizi Paylaş Sana Özel Yorum Kazan
facebook-sharetweet-it

Sitemizi Facebook veya Twitter'da paylaşın ardından bize mail adresiniz ve sorunuzla birlikte buradan gönderin size özel gelecek falınız mailinize gelsin.


 1. vusal dedi ki:

  menim buga burcumde bilmirem sevdiyim qiznana xosbext olacam yeni evlenecem bilmirem ALLAH ozuu komek olsunn ALLAH sevenleri ayirmasin AMINNNN;;))

 2. berrin yuksel dedi ki:

  ev sahibi olup maddi sıkıntılarımdan tamamen kurtulmak mümkün olacakmı

 3. aybike dedi ki:

  Bnde bogayim ama kin ve ofke dolu. Bir kisiligim var cabuk sinirleniyor ve bana ve aileme yapilan hatayi asla unutamiyorm bazi insanlarin canlarini yakmak hosuma bile gidiyor ne yapmalm nsl dvrnmlym

 4. gumus dedi ki:

  bende bogayim

 5. fidanr dedi ki:

  AYYYYYYYYYYYYY COX DA HOSUMA GITMEDI EYSE

 6. semra dedi ki:

  hamilelik var mı yok mu

 7. xml dedi ki:

  xml

 8. ahmet dedi ki:

  hapisden haftaya cika bilcekmiyim

 9. gözde dedi ki:

  ben boğa burcuyum hepsi birebir uyuyor burcumu çok seviyom

 10. shakira dedi ki:

  aaa ben de boğa burcuyum ve gözdeye katılıyorum çok iyi söylemiş

 11. Nihan dedi ki:

  ben de boğayım ve hepsi uyuyo birebir tşk

 12. ömer dedi ki:

  ben de boğa burcuyum ve çoğu bana uyuyo


İsim: *

Mail: *

15 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)