Akrep: Tutkulu âşık

fal bak

Akrep kişisi ilişkilerinde derin paylaşımlar içersinde olmak ister. Çok derin, sahiplenici, tutkulu ve paylaşımcı olduğu için, asla yüzeysel ilişkilerden keyif almaz. Partnerinin sadece ona ait olduğunu bilmek, sadakatinden emin olmak ister. Çok güvenmediği sürece, ona karşı açık ve net olmayacaktır.

Su grubundan olan Yengeç ve Balık kişileri ile ilişkilerinde, arzu ettiği duygusal derinliği ve uyumu yakalayabilir. Toprak grubundan olan Başak ve Oğlak kişileri ile ilişkilerinde, arzu ettiği güvenilirliği ve sadakati bulabilir. Boğa kişisi ile ilişkisinde, kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati sorunlan ile karşı karşıya kalabilir. Boğa kişisinin sahip olma ve stabilite ihtiyacı ile Akrep kişisinin elimine etme, bırakma ve dönüştürme ihtiyaçları arasında uyumsuzluk vardır. Cinselliğe önem vermekle birlikte, Boğa kişisinden farklı olarak sadece duyusal hazlar peşinde koşmayacak, ancak bütünleştiğini hissettiği kişilerle beraber olmak isteyecektir. Ancak Boğa kişisinden kriz deneyimlemeye takıntılı olmamayı, ilişkilerinde daha fazla huzur ve istikrar yaratmayı öğrenebilir.

İkizler ve Terazi kişileri ile ilişkisinde, uyumsuzluk ve krizler devrede olacaktır. Bu kişileri yüzeysel ve havai olarak algılayacak ve arzu ettiği derinliği bulamayacaktır. Kova kişisi ile ilişkisinde ise, inatlaşma ve güç savaşları devrede olabilir. Ancak beraberce değişme ve ilişkiyi dönüştürme imkânı yakalayabilirler.

Koç ve Yay kişileri ile uyumsuzluk ve empati eksikliği devreye girebilir. Bu kişilerin doğrudan ve net iletişim tarzı Akrep kişisinin ketumluğu ve gizemli yapısı ile uyumsuzdur. Aslan kişisi ile ilişkisinde ciddi çatışmalar ortaya çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan Terazi Burcu Aylık Yorumu başlıklı makalemizde Aylık, TERAZİ ve Yorumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment