Aslan burcu taşları

indir (1)

Elmas, Kehribar, Topaz, Gamet, Kuvars, Peridot, Kaplan Gözü, Kehribar, Bo jistone, Karnelian, Krizokol, Sitrin, Zümrüt, Akik, Gamet, yeşil ve pembe Turmalin, Kunzit, Larimar, Muskovit, Onyx, Turuncu Kalsit, Kuvars, Kırmızı Ob sidyen, Rodokrosit, Topaz, Turkuaz, Sarı Spinel.

Elmas: Sonsuz sevgi sembolü olmasının yanı sıra, bir zamanlar cesaret kazanmak için kullanılırdı. Vücut ve ruhun dayanıklılığını artırır. Kudret ve dayanıklılığın sembolüdür. Eski zamanlarda aşklarını artırması için eşler tarafından kocalanna hediye edilirmiş. Aşkı kötü gözlerden koruduğu düşünülürmüş. Saflık ve masumiyeti simgeler.

Onyx: Öz kontrol ve dayanıklılıkla bağdaştırılır. Dürüstlüğü ve manevi gücü temsil eder. Eskilere göre, doğum sancılarını hafifletirmiş. Döl yatağı hastalıklarının tedavisinde kullanılmış. Uykusuzluğa iyi geldiği söylenir. İç kulak hastalıklan, mantar hastalıkları, saç ve tırnak üzerinde olumlu etkileri vardır.

Bir önceki yazımız olan Balık Burcu Aylık Burç Yorumu başlıklı makalemizde balık, burç ve neptün hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment