Koç Burçlarının Agrasif Yönleri

Hayatımızdaki bazı noktalarda, öfkenin gücünü kullanarak yendiğimiz acı veren şeylerle mücadele etmişizdir. Öfkemiz yeni başlangıçlar için yollar açarak ve ileri iterek bizi tedavi eder, hatta bazen kendi kendimize bunu yapmanızın çok zor olduğu durumlarda bile…

Kontrol dışında olmayı algılamaktan korkar ve Kontrolümüz dışında yaşamasına müsaade ederiz. Duygularımızla ilgili olanlar içinde varolan etkileri kesin kurallarımız altında olmalıdır. Söylediğim gibi, duygularımız bilinçli olarak karar verdiğimiz herhangi bir yere gitmesine müsaade ederiz.

Çünkü öfke bir güç olarak sınırlandırılır, onunla bağlantıya girmenin doğrudan sonuçları olarak baskı altında hissetmek yaygın bir durumdur. Baskı çok büyük olabilir fakat öfke size ait olduğu için, siz öyle yapmasına izin vermeden köpüremez. (Öfke beynimizde onun sahip olduğu cezalandırıcı güce saptırıldığında tavsiyelere başlar.)

Cezalandırma göz önüne alındığında insan ırkı çok şanlı bir tarihe sahiptir. Ölüm, Roma gladyatörlerinden İspanyol Engizisyonlarına oradan da bugüne tarih içinde hep vardır; cezalandırıcı düşüce yapısı, bizim bir bütünün parçası olduğumuz gerçeğini unutturarak bizi yanıltır. Öfke majisinde ceza sebeplerinin saptırılmasına hoşgörü yoktur.

Cezalandırıcı hareketlerle mücadele ederken çok sık olarak eşitlik bunun nihai doğru olduğunu kabul ederek sonlandırır. Eşitliğe dışardan bakıldığında, o duyguların çarpıtılmasından oluşur; o kutsal değildir. Her varoluş aynı değerde olduğundan diğer varoluşlardan fazlası ya da eksiği yoktur, hiçbir hareket bunu aşamaz.

Dünyadaki dinler ve yasal sistemler hâlâ öfke gibi yanlış ya da günah sayılan şeylerden arınmaya çalışan toplumun izlerini taşır. Yanlış anlaşılan duygusal amaçlardan doğan barbar hareketler ^şanmaya devam ediyor. Kadın organlarını tahrip etmek, küçük yanlışlardan dolayı idam, işkence, organları kesme vb. liste uzayıp gidiyor. Merhametsizlik bir insan buluşudur. Bu öfkenin malı değildir, Tanrıdan da gelmez.

Hayatınız boyunca sizi derinden yaralayacak insanlar olacaktır. Onlara sinirlenmek doğal ve normaldir.

Yine de zarar verici tepkilerin insan aklından kaynaklandığını unutmayın.

Öfke majisi aktif rol almanızı ve bunu pozitif bir tarzda yapmanız gerektiğini öne sürer. Bizler dünyayı daha yaşanabilir kılmak için öfkenin saf halini kullanıyoruz. Arkadaş, sevgili ya da kendimizden kaynaklanan acılarla yüz yüze geldiğimizde; öfke majisi, canımızı yakan şeyi toplumu ve kendimizi geliştirme fırsatı olarak kullanmayı önerir.

Cezalandırıcı hareketlerin öfke majisinde yeri olmamasına rağmen, adalet cezalandırır. Adalet için çalışırken, “bir bencil bile doğru olmalıdır’dan yola çıkarak kişiyi cezalandırmaya teşebbüs etmeyiz. Bizler denge kurmaya çalışırız. Eğer kutsal güçler cezalandırmaya karar verirse, tam çember etkisiyle bu bize yansımaz. Adalet bunu yapsa da, cezalandırıcı düşünce yapamaz. Adalet arıyorsanız tam çember bunu bizim için sağlayacaktır. Kutsal değerler bizi kendi ölçülerimizle yüzleşmek zorunda bırakabilir. Buna karşın kutsal güçlerin yaptığı hareketler bizim için tam çemberi tamamlamaz aksi takdirde cezalandırıcı olurdu, çünkü bu hareketler bize ait değildir.

Negatif çemberlerle savaşmakta öfke majisinde bir yer tutar. Negatifliğin yıkıcılığının üstesinden gelmek için Maji ve günlük olarak çalışmak öfke majisinin önemli bir acısıdır.

Koç Burçlarının Agrasif Yönleri_1.jpg

Bir önceki yazımız olan Koç Burcu Uranüs Etkileri başlıklı makalemizde burç, Koç ve uranüs hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment