Profosyonel Tarot Falı Dersi

TAROT UYGULAMALARI

Albüm

Bilginizi artırmayı sağlayacak en akıllıcı şey bir Tarot albümü yapmaktır. Büyük bir fotoğraf albümü bu iş için uygundur. Arkalı önlü her bir albüm yaprağı, bir kartı temsil eder. Her bir kartın sembolize ettiği şeyleri gösteren resimleri, dergi, gazete vb.den kesip, sayfalan bunlarla doldurun. Tablolâr, şiirler, deyimler ve atasözleri de dahil edilebilir. Yıllar geçtikçe albüme yerleştirdiğiniz ilk fotoğraflara yenilerini ekleyebilirsiniz, bu şekilde güzel ve sonsuza dek kalıcı, kişisel bir Tarot hâzinesi yaratmış olursunuz*.

Tarot Uygulaması

Bu dersin esas amacı, Tarotun pek çok kehanet yönünü tanıtmaktır. Kartlar hayatımızı temsil ettiği için, tıpkı bir define avı gibi Tarot da her yerde keşfedilebilir.

Bir kitap okuduğunuzda, karakterleri ve onların durumlarını Saraylı, Arkana Majör ve Arkana Minör gibi düşünebilirsiniz. Aynı şey sinema, televizyon, gazete makaleleri için de uygulanabilir. Hepsi kişiler, olaylar ve erdemler halinde 3 ana kategoriden ibarettir. Hassasiyetinizi artırmak için bu egzersizleri deneyin.

Tarot kostüm partisi her zaman eğlencelidir, özellikle bir grup atmosferinde kartlan öğrendiğiniz için, katılımcılar kartlardaki karakterler, özellikle Arkana Majördekiler gibi giyinir.

Kişinin bir kartın rolünü oynadığı ve bir grup insanın onun ne olduğunu tahmin etmeye çalıştığı oyunlar da bir öğrenme aracıdır.

Turumuzun bu noktasında, Tarot çalışmaya ilk başladığınız noktaya geri dönelim. Tarot destesindeki ilk favorileriniz ve hoşlanmadıklarınıza kaydettiğiniz sayfaya geri dönün. İçgüdüsel seçimlerinizin neler söylediğini görebiliyor musunuz? Ne kadar ilerleme kaydetttiğinize bakın! Size yabancı gelen sembol ve sayılan hatırlıyor musunuz? Artık o kadar yabancı görünmüyorlar. Tarot kartlarını kendi konularında tanımlayan yeni ve değerli bir dil öğrendiniz. Sihir, öğrendiğiniz yeni Tarot dili kullanılarak bir şeyi aklın gözüyle tahmin etme olarak yorumlanabilir.

Tarot hayatın resmidir. İnsanlar Saraylı Kartlan ile tanımlanır, günlük olaylar Arkana Minörle, düşünceler ve ibret alınacak olaylar Arkana Majör ile gösterilir.

Bizim için, tüm gördüğümüz ve yaptıklanmızda Tarotun tamamıyla bizi çevreleyen ve büyüleyen felsefesini bularak, Tarotla yaşamaya ve nefes almaya başlamak önemlidir. Örneğin şu anda bu yazıyı yazarken kendimi Tılsımların Sekizlisindeki, kitap yazma konusundaki bir çırak gibi hissediyorum. Müsvettemi tamamladığımda ve çalışmamın başanlı bir şekilde yayınlandığını gördüğümde, Tılsımların Üçlüsü ve Güneş Kozu olacağım. Tılsımların Üçlüsü, başanlan iş için ödül alan ustayı canlandırır. Güneş kozu, tehlikeli bir işin başanyla tamamlanmasını gösterir. Başka deyişle, Tarot kartlan arasında Tılsımların Üçlüsü olarak kendimi düşünebilirim. Sıkı çalışan, içtenlikle çabalayan ve biraz başan elde eden sizin gibi bir çırak olarak başladım işe.

Hayatımızdaki hemen hemen her şey, bir ya da iki Tarot kartı ile karakterize edilebilir. Ardında yatan düşünce, tüm yaptıklanmızın bir parçası olarak, onlan düzenleyerek, kartı bizzat canlandırmaktır.

ödev

Uygun Tarot kartlarını belli bir sıraya göre dizerek, gününüzü anlatın. Bu deneyiminizi bir arkadaşınız, sevgiliniz ya da Tarot öğrencilerinden biri ile paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu, biriyle iletişim ve temas kurmanın bincik yoludur. Eğer bu kişi Tarotu iyi bilmiyorsa, kartlarla sizin çözümünüzü yorumlamak için bu kitabı kullanabilirler. Bu ödev, Tarot kart terimleriyle düşünmenize yardımcı olması, dolayısıyla bilginizi kuvvetlendirmesi, kartların kullanımı ve yorumlanması açısından önemlidir. Bu ödevi bir hafta yapın. Günlük yaşamdaki kişiler ve yaptığınız faaliyetler kadar his ve düşüncelerinizin nasıl olduğunu da eklemeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Terazi Burcu Ağustos Yorumu başlıklı makalemizde burç, TERAZİ ve yorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment