Yay burcuna ne hediye alınır

fal bak

Yay burcu ve hediyeleri

Hayatın anlamını keşfetmeyi hedefleyen Yay’lara neler hediye edebileceğinize bakalım. Yay, bir ateş grubu burcu olduğundan enerji doludur. Eğlenceyi ve hareketi sever; maceraperest ve sportmendir. Maceracı Yay’a kamp veya kayak malzemeleri alabilir; özel günlerinde onu bu kamp ve turlara götürerek sevin direbilirsiniz. Birlikte dağa çıkabilir, ata binebilir, dansa gidebilir veya maç izleyebilirsiniz. Bir Yay’a hediye olarak tuttuğu takımın kombine maç biletini de alabilirsiniz. Yoga veya pilates dvd’sİ de uygun bir hediye olabilir.

Eğlenmeyi ve aksiyonu sevdikleri kadar felsefeye de bayılırlar. Yaylar doğuştan filozoftur diyebiliriz. Yönetici gezegeni de bilgeliğin gezegeni Jüpiter olduğundan bir Yay’a hediye olarak kitap alabilirsiniz. Hediye edeceğiniz kitap bir aşk romanı değil de bir felsefe kitabı olabilir. Reformcuların ve düşün adamlarının kitaplarını da önerebiliriz. Yay’ı, bu tarz kişilerin konuşmacı olarak yer aldığı seminerler veya atölyelere de yazdırabilirsiniz.

Yay’lar bilgiyi kitapların yanı sıra gezerek de edinirler. Yay arkadaşınızı veya sevdiğinizi macera dolu veya kültürel bir geziye de götürebilirsiniz hediye olarak. Bilinmeyene doğru yolculuk etmeye bayılan Yay dostunuz hemen bavulunu hazırlayıp yollara düşecektir. O, tam bir kâşiftir; gittiği yerlerde sadece etrafı gezmekle kalmayacak, oradaki insanları ve kültürü de tanımaya arzu duyacak olan Yay bu tür yolculuklar sayesinde hem yaşamın derin anlamlarını çözecek hem de bilgelik yolunda bir adım daha atacaktır. Bir Yay ile birlikte Himalayalar’a tırmanabilir, safariye gidebilir, keşfedilmemiş ormanların içine dalabilir, Mısır piramitlerinin sırlarını çözmeye niyetlenebilirsiniz. Bu tarz seyahatlerde kullanabileceği botlar, sırt çantaları, güneş gözlükleri, şapkalar ve şehirlere özel gezilecek yerleri anlatan el kitapları da iyi birer hediye olabilir. Dalmaya gidecek bir Yay arkadaşınıza su altı kamerası iyi bir hediye olabilir. Örnekleri bu şekilde çoğaltmak mümkün.

Bir Yay’ı doğum gününde veya bir başka özel günde yemeğe çıkarmak istiyorsanız, dünya mutfaklarım tadabileceği ve böylelikle farklı kültürler hakkında bilgi edinebileceği özel restoranlara götürmeniz gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Böylesi daha çok hoşuna gidecektir, emin olun.

Müzikle de arası gayet iyi olan Yay’lara dünya müziklerinden oluşan CD’ler de alabilirsiniz. Parfüm almayı düşünüyorsanız seksi veya romantik kokular yerine daha sportif kokuları tercih ederek Yay’m özgür ve maceracı ruhuna hitap edebilirsiniz. Ayrıca Zodyağın en eğlenceli burçlarından biri olan Yay’a komik sürprizler de yapabilirsiniz. Mesela bir ressama karikatürünü çizdirebi lirsiniz. Yaylar şakayı en fazla kaldıran burçlann başında gelir; merak etmeyin.

Yay, sembolündeki yan at, yan insan okçu gibi hep uzak ufuklan hedefler. Bu hedeflere ulaşmak için bir atın gücüne ve insanın beynine sahiptir. Yay’m fiziksel gücüne veya beyin kapasitesine hitap eden ve bu sayede okunu daha uzaklara atabilmesine olanak sağlayacağınız her hediye onun hoşuna gidecektir.

Bir önceki yazımız olan Başak Burcu Aylık Yorumu başlıklı makalemizde Aylık Yorumu ve başak burcu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment