Yengeç burcu özellikleri

Gezegeni: Ay

Elementi: Su

Uğurlu Rengi: Lacivert

Ay
Dünyamızın bir uydusu olan Ay bize diğer gezegenlerden çok daha yakın olduğu için hayatlarımız üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Kişinin hayata bakışını, temel davranışlarını, kişiliğini, duygularını ve anılarını temsil eder.

Ay, dünyamız ve yaşamımız için çok önemli bir gezegendir. Ay, manyetik olarak dünyayı etkileyen ve pozitif özelliği olan ve yaşam veren yaratıcı ana enerji kaynağıdır. Ay’ın enerjisi, sezgisel doğamız üzerinde etkilidir.
Güneşin zihnimizi ve Mars’ın davranışlarımızı etkilediği gibi Ay da ruhsal yapımızı ve bilinçaltımızı etkiler. Ay insanlara değişken bir doğa kazandırır. Onlara lezzetleri, kokuları, suyu ve birbirlerine bakmayı sevdirir.
Öksürük, soğuk algınlığı, cilt ve kalp hastalıklarına yatkın olurlar. Ten renkleri açık olur. Yüzleri yuvarlak ve saçları kıvırcıktır. Kadınları güzel ve çekicidir. Sanata meraklı olurlar. Ay vücudun sol tarafını ve beynin sağ tarafını yönetir.

Yengeç burcunun yöneticisi olan ay Boğa’da yükselir, Oğlak’ta gücünü yitirir, Akrep’te ise düşüşe geçer. Güneş, Mars, Jüpiter dost, Merkür, Venüs, Satürn, Rahu ve Ketu düşman gezegenleridir.

Su Elementi
Su insanlarının sezgisel özellikleri çok gelişmiştir, çok iyi birer vücut dili okuyucusudurlar. Onlar için ne dediğinizden çok, nasıl hareket ettiğiniz önem taşır.

Âşık oldukları zaman derinden severler ve çok bağlanırlar. Terk edildiklerinde ise derinden yara alırlar, iyileşme süreçleri uzun sürer. Hayli romantik bir yapıya sahiptirler.

Başkalarının dertlerini kendi dertleri gibi üstlenip üzülürler, çok fedakârdırlar. Çok iyi birer dinleyicidirler, sizi can kulağıyla dinleyip sorununuza çözüm ararlar, iyi tavsiyelerde bulunurlar. Bu yüzden ara sıra yalnız kalıp toparlanmaya ihtiyaç duyarlar ve kendi kabuklarına çekilirler.

Su grubu duyguları yönetir. Yaratıcılıkta ve hayal gücünde sınır tanımazlar. Yaratıcılıkla ilgili işlerde ve güzel sanatlarda çok başarılı olurlar. Keskin sezgileri ile finans alanında da başarıyı yakalayabilirler. Neredeyse yapamayacağı hiçbir şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi çok severler.

Su tipleri en utangaç ve çekingen tiplerdir. Sese ve dokunmaya karşı çok duyarlıdırlar. Genellikle duyguları ve hisleri aracılığı ile iletişim kurarlar. Kolay öfkelenmezler, ama bir kere harekete geçtiklerinde gazaplarından kurtulmanız neredeyse imkânsızdır.

Bu renk serin veya soğuktur. Zekâyı ve duygulardan uzaklaşmayı sembolize eder. Alın Çakrası’na karşılık gelir. Yogada bu nokta, bedenin kontrol merkezi olarak bilinir. Burası büyümeyi tetikleyen ve bedendeki üreme döngülerini kontrol eden hipofiz bezinin yeridir. Lacivert aklın rengidir. Şifa rengi olarak da bilinmektedir.
Zihinsel boyuttan kopmayı ve duygularda soğukluğu akla getirmektedir. Eterik, semavidir; tutkudan çok zekânın rengidir.

Normalden fazla kızışmış duygulardan kopabilmeyi teşvik eder. Evrensel olarak diğer tüm renklerden daha fazla tercih edilen bir renktir. Bunlara ek olarak bilim, dirayet, bilgi, hayal gücü ve sezgi gibi özelliklerle ilişkilendirilir. Bunların tamamı Alın Çakrası’nın özellikleridir.

Lacivert evrensel gerçekliğin rengidir. Biraz soğuk ve bazen de acımasız olabilir, ancak ruhu arındırıp sakinleştirebilme özelliğine sahiptir. Çok fazla kullanılması durumunda bu renk insanları temelsiz, topraklanmamış bırakabilir ve akıl boyutunda takılıp kalmalarına neden olabilir. Zekâları içinde hapsolabilir, bedenin fiziksel boyutundan uzaklaşabilirler.

Lacivert hasarlı sinirlerin ve endişelerin sakinleşmesine katkıda bulunur. Sorunlarına odaklanmış, bu türden düşünceler içinde kaybolmuş insanlarda bu renk; sakin, duygulardan arınmış zihinsel işleyişin tesis edilmesini teşvik edebilir. Bu gelişme insanların tehlikeli durumlardan kendilerini uzaklaştırabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Lacivert, depresyon hastası olan insanlarda kullanılmamalıdır. Bu türden insanlar duygularından uzaklaşmaya değil, hisleriyle iletişime geçme ihtiyacında olur. Lacivertin serin sakinliği duygu ve düşüncelerinin tesirinde kalmış ve kendini onlara fazla kaptırmış insanlarda etkili olmaktadır.

Serinletici bir özelliği bulunur ve yaşam enerjisinin yeniden kazanılmasına yardımcı olur.
Psikolojik boyutta lacivert, bedendeki psişik akımları arındırmak ve temizlemek için kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İlişkilerimiz başlıklı makalemizde astroloji nedir, fal ve ikizler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment