Etkili Meditasyon Teknikleri

Her meditasyonu öfkeli olduğunuzda ya da öfkeyle karşılaşma ihtimali varken uygulayın. Her gün ‘doğrulama’ yazarak ya da söyleyerek süreçleri güçlendirebilir-siniz. Öfkeyi anlatan siyah nokta ya da kırmızı haç gibi bir sembol belirlemek bazı egzersizlerinize yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki ‘Kırmızı Büyü Meditasyonu’ bir canlandırmadır. Bu meditasyonu basit depolama nedenlerinden dolayı kutsal bir döngü içinde ve adım adım yapmanızı tavsiye ederim. Küçük bir sinirlenmeyle başlayın ve hiddetlenme durumuna yol açın. Geçmişte astım ya da nefes almayla ilgili sorunlarınız olduysa ‘Kırmızı Buğu meditasyonuni kesinlikle önermem.

Kırmızı Büyü Meditasyonu: Öfkenizi bir kırmızı büyü olarak kafanızda canlandırın. O size yavaşça havadan yaklaşıyor ve siz onu soluyorsunuz. Ciğerlerinize dolmasına izin verin. Bulunması gereken yerden ciğerlerinize doğru hareket ediyor. Dışarı soluyun. O parlak kırmızı ve enerjiyle hareket ediyor. Tekrar içinize çekin ve bir kaç saniyeliğine içinizde tutun.

Şimdi bir balon alm, isterseniz bu sevdiğiniz bir renk de olabilir, buğuyu balonun içine üfleyerek onu öfke enerjisiyle doldurun. İyice üfleyin, ciğerlerinizi tamamen boşaltın. Şimdi siz öfkenizin dışarıda somutlanmış kontrolüne sahipsiniz. Bir naylon torba ya da sabun köpükleri de bu iş için kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, pozisyonun öfke enerjisini dışarıda yakalamasıdır. Bir defa kırmızı buğuyu canlandırıp aklınızda görünce, nefesinizi bırakmaya başlayın. Bir pipet ya da bir tüp işinize yarayabilir. Rüzgârlı bir havada balon şişirmek kolay değildir fakat öfkemizi nefesimizin içine hapsettiğimiz için onu orada feontrol edebilmeliyiz. Eğer bir balonu bu yolla şişiremezseniz, araçlarımız sabun köpüğü ya da bir kamışla havayı dışarı üflemek olabilir. Bu yöntemle öfkeyi doğru bir şekilde tuttuğunuzdan emin olun.

Etkili Meditasyon Teknikleri_4.jpg

Leave a comment