Rahatlama Meditasyonları

Serbest Bırakma Meditasyonları

Öfkeyi düzenli olarak serbest bırakmak zorunludur. Yaptığımız serbest bırakma egzersizleri, duygu akışlarının kontrolünü de kolaylaştırır.

Topraklama Teli Meditasyonu

Bu egzersize iki şekilde yaklaşabiliriz. Topraklama telini ayağınızdan toprağa bağlanan bir uzatma kablosu ya da kuyruk sokumunuzdan toprağa bağlanan bir tel olarak görebilirsiniz. îki durumda da bizden altımızda uzanan yere görünmeyen bir bağlantı olarakjıare-ket edecektir. Topraklama teli fonksiyonu iki taraflıdır. Fazla enerjinin boşaltılmasına müsaade eder ve enerjiye ihtiyaç duyulduğunda toprak bedenimize enerji alabilir. Topraklama telinin kontrolü bize gün boyu, biraz düşünme ile rutin dizginleme için yardımcı olur.

Depolayacak yer kalmadığını hissedene kadar devam edin. Bir kaç saniyeliğine tutun ve bir defada hepsini geri gönderin. Bir patlamanın etkisiyle ileri doğru itilmiş gibi tel üzerinden onu itin. Bunu beş kere yapın. Bu meditasyonu her ihtiyaç duyduğunuzda yapabilirsiniz; topraklama, fonksiyonun en verimli halde çalışmasına yardımcı olur.

Enerji çekme yeteneğinizi de egzersizle geliştirmeyi dileyebilir ve günde bir kaç defa enerjinizi en üst seviyeye çıkarmak isteyebilirsiniz. Bunu kafanızın fonksiyonlarını geliştirdiği için yapmanız gerekir ve zamanla doğal bir alışkanlık haline gelecektir.

Rahatlama Meditasyonları_1.jpg

Leave a comment