Tarot Falı Asaların Kralı

Asaların Kralı

BU KART GELENEKSEL OLARAK, YOLCULUK VE KURAMSAL MACERALAR ÎLE İLGİLİ BİR ERKEĞİ TEMSİL ETMEKTEDİR.

Kartta sunulan Kral, ateşin ruhunu simgeleyen, ateşli bir cin gibidir. Onun eşi olan ejderha, hükümdarlığın ve gücün, Asaların ebediyen ulaşmak istediği madde ve ruhun birlikteliğinin sembolüdür. Kral ile ejderhamn birlikteliği, ateşe özgü sezgi ve maddesel gücün birlikteliğini oluşturur.

Ateş krallığının eril ruhu olan Asaların Kralı, Koç, Aslan ve Vay burçları ililişkilidir. Tipik olarak Kral canlı, özgürlüğüne düşkün, hırslı ve mizah doludur.

Kralın birlikte belirdiği ejderha, kralın gücünü sembolize eder ve kralı Keltik miti ile ilişkilendirir. Efsanevi Kral Arthur ile ilişkili ‘pendragon’ kelimesi ‘şef’ anlamına gelen Keltik mitindeki bir kelimedir. Bu figür, iş yaşamında başarılı olan bir erkeği ya da iş görüşmelerinizde, finansal kuramlarda karşılacağınız bir bireyi temsil eder.

Yaşamınızda güven duyduğunuz, enerji dolu ve yenilikçi bir yaşıtınızı da belirtebilir. Bu birey iş ve sosyal yaşamında hayat dolu bir insandır. Bu birey, çoğunlukla başkalarına ilham kaynağı olur ve genel olarak takım yöneticisi ya da müdür statüsündedir.

Romantik anlamda, Asaların Kralı iki role sahiptir. Sevgili olarak, çekici, cömert ve eğlendirici bir bireyi temsil eder. Yaşam dolu coşkunluğu oldukça baştan çıkaracıdır ve samimiyette yoğun duygulardan hoşlanır. Özgürlüğe olan düşkünlüğü, geniş ve açık alanlara olan düşkünlüğü ile belirginlik kazanır; kendini rahat hissedebileceği ferah ortamlar onun için duygusal, ruhsal ve zihinsel olarak oldukça önem taşımaktadır.

Asaların Kralı aynı zamanda, gizli ve yasalara aykırı bir ilişki yaşayan erkek bir sevgiliyi de ifade edebilir. Ters Aşıklar kartı ile birlikte açıldığında bu yorum daha güçlenir. Kılıçların Üçlüsü ile birliktelik söz konusu olduğunda ise bir aşk üçgeni belirtilir. Her zaman çekici olan Asaların Kralı, böyle durumlarda çok fazla ciddiyete alınmamalıdır. Duygusal anlamda oldukça yoğun ve sorumlu bir birey temsil edilmektedir.

Tarot Falı Asaların Kralı Tersin Anlamı
Kart ters geldiğinde, ateşin kaba ve bencil nitelikleri sunulmaktadır. İş yaşamınızda amacına ulaşıncaya kadar sizi kaygı duymadan kullanabilecek bir bireye dikkat çekilmektedir. Bu kişi sizinle rekabet eden bir fırsatçı olabilir. Aşk ilişkilerinizde,sonrasında sizi duygusal yıkıma ve öfkeye sürükleyebilme ihtimali olan, haz verici bir flört dönemini sunmaktadır. Dolayısıyla bu kişi, uzun dönemli ilişkilerden daha çok kısa süreli fakat keyifli tatil birlikteliklerine ve romantizmine uygun bir birey gibi görünmektedir. Alevleri oldukça parlak ve sıcaktır fakat çok kısa sürede sönmeye meğillidir. İçtenliği başka bir yerlerde aramak gerekiyor!

Tarot Falı Asaların Kralı Soyut / Genel Anlam
Soyut anlamda bu kart, mülkiyete, evlilik ve boşanma ilişkin fi nansal görüşmeleri temsil etmektedir. Yardımseverlik, güven , hayırsever kuruluşlar ve sanatı destekleyen organizasyonlar bu kart ile simgelenmektedir. Görüşme ve beklenmedik finansal olasılıklar, özellikle bu olasılıkları destekleyen kartlar ile desteklendiğinde, Asaların Kralı tarafından simgelenir.

Bir önceki yazımız olan TAROT FALI İMPARATOR KARTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a comment