Bir garip adam
Canavarların kıyımı
Mağaralardaki yaratıklar
Bozkırdaki patlama
Bilinmeyen gerçekler
Piri Reis’in Amerika haritalarının önemi

9 AĞUSTOS 1874 YILINDA Amerika’da Albany eyalednde doğan Charles Hoy Fort oldukça garip bir İdşiydi. Hiçbir zaman ünlü adlar arasına kanşa mayan Fort, otuz yaşına kadar kelebek koleksiyonculuğu ve zaman zaman da gazetecilikle uğraşmıştı.

1908 yılında annesi ca babasının ölümüyle eline geçen bir miktar para ile en çok sevdiği işe atıldı. Sürekli ar raştırma yapmak ve not toplamak. 6u arada ev işleriyle uğraşması için, kendini asla anlamayan, tutkularını paylaşmayan, Anna Filan adlı bir kadınla evlendi Nevv York’ta Bronx mahallesinde oturan Fort, kısa boylu, şişman, sözlüklü, sarkık bıyıklı, profesöre benzer bir tipti. Genellikle evden dışan pek çıkmazdı. Çıktığı zaman da yalnız Belediye Kitaplığına gider, dergileri karıştırır, birtakım notlar alırdı. Evine döndüğünde bu notlan küçük kartonlara aktarır, büyük bir dikkatle boş ayakkabı kutularına dizerdi. Koleksiyonuna ilginç bir de ad takmıştı: Aşın Rastlantılar Sanatoryomu!

İnanılır inanılmaz gorüşlerier ileri sürüldü. Sürekli olarak, dinî inançlarda ya da bilimsel araştırmalarda bir uzay sorunuyle karşılaşıldı.

Bir önceki yazımız olan Kahve falında uçak başlıklı makalemizde falda bozuk para, falda jeton görmek ve Kahve falında jilet hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment