SQ odaklanma yöntemi

ZITLARIN BİRLİĞİ DEVİNİMLİ VE ANLAYIŞLI, KADIN VE ERKEK, AKIL VE İÇGÜDÜ BÜYÜCÜNÜN ÖZÜNDEKİ ANLAMDIR, BÜYÜCÜ KENDİ İÇİNDE TÜM ZITLIKLARI BARINDIRIR , ÇÜNKÜ O ERİL BİR VAROLUŞTUR.

Gerçek durumdan bakıp da ne yapabileceğimizi gördüğümüzde, kullanacağımız zekâya odaklanırız. Fikrin ne kadar hayali olduğunun bir önemi yoktur, bu fikre eşlik eden ve ılarımızı yöneten bir zekâ düzeyidir asıl önemli olan.

Gerçek bireysel liderlik SQ odaklanma yöntemidir. Bir farklılık yarattığımıza dair başkalarını ve kendimizi kandıran tavırlar takmmak tansa, SQ, diğer insanların da bu durumdan yarar sağlayabilecekleri bir zekâyı yayar.

SQ benliği, daha çok kâr elde etmek, daha iyi bir gelir ya da daha uzun ve egzotik tatillere çıkmak… gibi maddi bir hedefin peşinde değildir. Ne de olsa maddiyat, mutluluk ve başarı için tek başına yeterli olamaz. Durumlara yeni bir zekâ seviyesi ile yaklaşmamızı sağlayan SQ’sal planm iki önemli sonucu vardır:

Cehaleti (kimlik) ve cehaleti arttıran koşulları azaltır

Yeni fikirler ve yeni bir zekânın şekillenebileceği yeni koşullar planlama bilincini arttırır.

Bir önceki yazımız olan Gökyüzü dönüyor mu? başlıklı makalemizde gökyüzü döner mi, gökyüzü neye benzer ve gökyüzünün yapısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a comment